www.pawpeds.com www.pawpeds.com www.pawpeds.com

O nás a našej chovateľskej stanici
Little Blessings *Sk

Vítame Vás na stránkach našej chovateľskej stanice.

 

Mačka je tvor, ktorému sa nikto a nič nepodobá. Mačka síce môže milovať svojho človeka, alebo aj viac ľudí, ale stále si uchováva tú kúzelnú zmes nepredvídateľnosti a individuality, ktorá nás zvádza a provokuje. Mačka je báječné stvorenie. Nezbedná, oddaná, maznáčik aj nezbedník. A presne taký je aj RAGDOLL. Ale on má aj niečo najviac...

Ragdoll vás miluje, lieči, učí, baví a občas vám aj zlomí srdce. To sú neodceniteľné dary života. Podmaní si vás svojím mäkkým kožúškom a keď zavrní tak vám dá najavo, že tu je niekto, kto vás nekonečne miluje. Pri ragdollovi si môžete vychutnať vzťah plný bezpodmienenčnej a zároveň hrdej lásky takej ako dokáže poskytnúť len mačka. Áno, ragdoll je presne taký. Mačička, ktorá sa úplne vo vašom náručí uvoľní a nechá sa úplne pohltiť vašou láskou. Mačička, ktorá ani u veterinára nevytiahne drápky, miluje spoločnosť a s absolútnou eleganciou sa dokáže pohybovať medzi svetom zvierat a ľudí tak, že niekedy nie je jasné, kam vlastne patrí.

Ragdoll je mačka, ktorá bola zrodená pre nás,
pre našich priateľov a možno aj pre vás?

Ragdoll je veľká, elegantná, inteligentná mačička s nádhernými modrými očami a huňatým chvostom. Má prítulnú povahu, je veľmi spoločenská, zvedavá, ale aj plná úžasných nápadov, ako by bolo možné vylepšiť jej domov. Ragdoll Vás miluje, aj keď práve nemáte na neho náladu, aj keď ste protivní. Miluje Vás aj keď ste neupravení, alebo sa chováte ľahostajne (napríklad skoro ráno, keď dostane chuť sa hrať). Je mu jedno, či máte perfektný make-up, upravené vlasy a ideálnu váhu. Miluje Vás preto, lebo ste to Vy.

Ragdolly majú radi pohladenie a milujú "svojho človeka". Sú priateľské ku deťom. Starostlivosť o ne je veľmi nenáročná - a to aj napriek tomu, že ide o polodlhosrsté plemeno. Ragdolly majú povahu veľmi podobnú psom - radi aportujú, počúvajú na meno, dokážu poslúchať povely (ak sa im chce), dokážu sa naučiť aj na vodítko. Je to defenzívne plemeno, konfliktom sa snaží vyhýbať, ak je to možné tak radšej utečie ako by malo použiť pazúriky. Ragdoll je bytové plemeno, nepotrebujú vonkajší výbeh, ale radšej privítajú možnosť zahrabať sa k vám do perín. Naše mačičky milujú vodu, sú nezbedné, priateľské, spoločenské. Dokážeme Vám zaručiť, že sa s nimi nikdy nebudete nudiť.

Ak Vás zaujalo plemeno Ragdoll, ale nepáčia sa Vám tmavé zvieratá,
ste v našej chovateľskej stanici na správnom mieste.
Špecializujeme sa na zriedkavé svetlé farby u ragdollov. Viac si možete prečítať na našich stránkach.

Lásku, ktorú im dáte vám mnohonásobne opätujú.

Venujeme sa chovu mačiek plemena Ragdoll
vo svetlých farbách
Lilac - RAG c, Lilac Cream - RAG j,
Blue - RAG a, Blue Cream - RAG g,
Chocolate - RAG b,
Cream - RAG e,
s kresbou alebo bez kresby, výhradne s preukazom pôvodu.

Nájdete u nás farebné variety, ktoré sú veľmi vzácne a aj v Európskom kontexte zriedkavé.

Venujeme sa aj chovu mačiek plemena Maine coon -
v obmedzenom rozsahu - hlavne pre potešenie.

 • <h5>Abbé Bambin de Villia SK, GIC </h5>
  Abbé Bambin de Villia SK, GIC
  Otec:
  Eliash De Rotte CZ, Rag n 03
  Matka:
  Dióne Agharta CZ, Rag b

  Farba: Rag a 04,
  Ragdoll Blue Mitted
  Narodená: 14. 5. 2007
  Titul:
  GIC - Grand Interchampion
 • <h5>Lenitas Idefix DE/SK, GIC</h5>
  Lenitas Idefix DE/SK, GIC
  Otec:
  Rosevalleyrags Milo of Lenitas DE, RAG b
  Matka:
  Chilaili a Chardani of Lenitas DE, Rag c 04 21

  Farba: Rag c 21,
  Ragdoll Lilac Lynx Colorpoint
  Narodený: 23. 2. 2009
  Titul:
  GIC - Grand Interchampion
 • <h5>Emma Little Blessings SK, GIC</h5>
  Emma Little Blessings SK, SC
  Otec:
  SC Attila Magic Merki, CZ, Rag e
  Matka:
  GIC Abbé Bambin de Villlia, SK, Rag a 04

  Farba: Rag g,
  Ragdoll Blue Cream Point
  Narodená: 13.7.2009
  Titul:
  SC - Supreme Champion
 • <h5>Mini Pearl á Chardani DK/SK, IC</h5>
  Mini Pearl á Chardani DK/SK, IC
  Otec:
  Meregas Castor, RAG b 04, SE/DK
  Matka:
  Orange Jewel á Chardani, RAG f 21, DK

  Farba: Rag j 04 21,
  Ragdoll Lilac-cream tortie Mitted Lynx
  Narodená: 30.4.2008
  Titul:
  IC - Interchampion
 • <h5>Princess Charlotte á Chardani DK/SK</h5>
  Princess Charlotte á Chardani DK/SK, IC
  Otec:
  Jolly Bee á Chardani, RAG b 03, DK
  Matka:
  Mini Pearl á Chardani, RAG j 04 21, DK/SK

  Farba: Rag j 03 21 true,
  Ragdoll Lilac-cream tortie True bicolor Lynx
  Narodená: 12.08.2010
  Titul:
  IC - Interchampion
 • <h5>George Little Blessings SK</h5>
  George Little Blessings SK, IC
  Otec:
  GIC Lenitas Idefix, Rag c 21, DE/SK
  Matka:
  GIC Emma Little Blessings, Rag g, SK

  Farba: Rag e 21,
  Ragdoll cream lynx colorpoint,
  choco-carrier
  Narodený: 16. 09. 2010
  Titul:
  IC - Interchampion
 • <h5>Olivia Abayomis S/SK</h5>
  Olivia Abayomis S/SK, IC
  Otec:
  CH Zebastian of the Living Dolls, RAG b, BE/S
  Matka:
  Emilia Abayomis, RAG a 03 21, S

  Farba: Rag b 03 21 true,
  Ragdoll chocolate true bicolor lynx
  Narodená: 28. 11. 2008
  Titul:IC - Interchampion

     

Momentálne máme chovné zvieratá vo varietách:

    - Ragdoll Blue Mitted - Rag a 04
    - Ragdoll Blue Colorpoint, choco-carrier - Rag a
    - Ragdoll Blue-cream Tortie Colorpoint - Rag g
    - Ragdoll Cream Lynx Colorpoint, choco-carrier - Rag e 21
    - Ragdoll Lilac Lynx Colorpoint - Rag c 21
    - Ragdoll Lilac-cream Tortie Colorpoint Lynx - Rag j 21
    - Ragdoll Lilac-cream Tortie Mitted Lynx - Rag j 04 21
    - Ragdoll Lilac-cream Tortie True Bicolor Lynx - Rag j 03 21
    - Ragdoll Chocolate True Bicolor Lynx, diluted carrier - Rag b 03 21

    - Maine Coon red-silver tabby - MCO ds 22


Little Blessings *SK je malá chovateľská stanica ušlachtilých mačiek plemena Ragdoll a Maine Coon, ktorým sa venujeme v našom domácom prostredí plnom lásky a permanentnej starostlivosti. Naším cieľom je zlepšiť kvalitu plemena ragdoll vo svetlých farbách a vychovávať mačiatka vynikajúceho exteriéru s úžasnou ragdoliou povahou, ktoré budú tešiť ich nových majiteľov a do svojich nových domovov prinesú svetielko mačacieho šťastia.

V našej chovateľskej stanici sme sa u ragdollov zamerali na rozvoj chovateľských línií Lonerock (USA) a Chardani (Dánsko). Sú to veľmi kvalitné chovateľské línie, ktoré sa špecializovali na svetlé farby u ragdollov. Väčšina zvierat je importovaných - na Slovensku sa takého variety vyskytujú veľmi zriedkavo, alebo sú to naše odchovy. V našej chovateľskej stanici nájdete najväčšiu skupinu lilových a čokoládových zvierat na Slovensku - umožňuje nám to venovať sa seriózne chovateľstvu a prispieť tak ku zlepšeniu kvality plemena vo svetlých farbách.

Aj napriek tomu, že máme pomerne veľkú skupinu ragdollov, nie sme "veľkochov mačiatok" a nikdy sa ním nestaneme. Mačiatka dopredu plánujeme na dlhé obdobie tak, aby sme dokázali každému poskytnúť perfektnú starostlivosť a more lásky. Našou prioritou nie je produkovať zástupy mačiatok, ale mať mačiatka, ktoré budú perfektne socializované, milé, prítulné - jednoducho mať mačiatka "ragdollov", ktoré si takéto pomenovanie zaslúžia bez ohľadu na to, či z nich budú maznáčikovia alebo chovné jedince. Ak máte záujem o mačiatko v niektorej zo zriedkavých farieb/variet, je potrebné si ho rezervovať - naše plány nájdete v časti venovanej mačiatkam.

Veľký dôraz kladieme aj na výstavnú úspešnosť našich zvierat - dokladujú to aj naše výstavné úspechy. Do chovu sme zaradili len zvieratá, ktoré vysoko spĺňajú štandard plemena a môžu sa hrdo nazvať "RAGDOLL". Snažíme sa, poteší nás, keď si naše zvieratá dokážu výstavy užívať a chodievajú na ne v súlade s výrokom J. Ceasara - " Veni, vidi, vici. (lat.)" - "Prišiel som, videl som, zvíťazil som!" Aby sme mohli dodržať naše predstavy o kvalitných chovných zvieratách, dlhodobo hľadáme naše chovné zvieratá po celej Európe. Momentálne nájdete u nás importované zvieratá z Nemecka, Dánska, Švédska, Českej republiky. Teší nás keď si naše mačičky výstavy užívajú a predvedú posudzovateľom to najlepšie, čo je v nich ukryté. Tituly sú len drobným potvrdením, že kráčame správnou cestou.

Naším plánom je odchovávať mačiatka vo svetlých tzv. diluted farbách t.j. modrá (svetlá), krémová, lilová, čokoládová s kresbou alebo bez kresby a farby korytnačinové.

V našej chovateľskej stanici odchovávame mačiatka výhradne s preukazom pôvodu, zdravé, hravé, zvedavé a občas nezbedné, s vyrovnanou povahou a vo výbornej kondícii. Mačiatka od nás odchádzajú vo veku minimálne 3 mesiacov, očkované, odčervené, čipované s petpassom, s riadnou kúpno-predajnou zmluvou. Mačiatka samé chodia na záchodík a používajú ho obvykle odo dňa kedy sa postavili na vlastné nožičky. Aj trvalý chovateľský servis je samozrejmosťou. Mačiatka sú podľa typu vhodné na chov, výstavy a chov, na výstavy ako kastráti ale aj ako výborní domáci maznáčikovia. Veľmi starostlivo im vyberáme nový domov a nových majiteľov a po odchode mačiatka ostávame s novým majiteľom aj naďalej v kontakte a dávame pozor ako sa im darí.

Naše mačiatka sa snažíme vychovávať a socializovať v tom najlepšom zmysle - sú to hraví, prítulní nezbedníci, ktorí chodia spať do postele a majú preveľa dobrých nápadov, ako vylepšiť ich nové rodiny. S našimi mačiatkami udržujeme dlhodobé vzťahy - aj keď vyletia z hniezda a obsadia nové domovy. Teší nás, keď sa dozvieme o nejakej novej nezbednosti alebo radosti, ktorá potešila ich novú rodinu. Slová "trvalo poskytovaný chovateľský servis" nie sú u nás len prázdnou frázou. S našimi mačiatkami prežívame všetky radosti, starosti a nesmierne nás tešia ich fotografie a príbehy z nových domovov. Každé naše mačiatko zostáva trvalo členom našej veľkej rodiny.

Okrem chovných ragdolíkov na náš domov dohliada aj mainská mačička naše zlatíčko Yamaha, ktorá je predovšetkým naším spoločníkom a priateľom. Svojou veľkosťou a majestátnosťou vzbudzuje rešpekt, prítulnou povahou zas pocit nehy a priateľstva. Pretože nám časové a priestorové možnosti neumožňujú venovať sa seriózne chovu dvoch plemien, mainské mývalie mačičky v našej chovateľskej stanici sú predovšetkým splnením nášho sna o "skutočne veľkej", priateľskej mačke - povahovo aj typovo rozdielnej od ragdollov.
We are English speaking.

If you have some questions, please do not hesitate to contact us.

English version of this web site is in process. For this time, please use Translator.

Majitelia mačiek sa v slabých chvíľach občas zamýšľajú nad tým, či sú oni pánmi mačiek alebo je to naopak.

Mačky sa nad tým zamýšľať nemusia.Aktuality
Naše výstavné úspechy vo Viničnom (SK)

14.6.2014 sa náš odchov zúčastnil na medzinárodnej výstave vo Viničnom.

Pr Heyden Shay Little Blessings (Rag a 04 21) získal svoj prvý CAPIB a nomináciu do BIS. BIS-ku sa mu následne podarilo vyhrať.
Gratulujeme

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatko

Dňa 5. mája 2014 sa GIC Olivii Abayomis*S a Eulalie Bazillovi *CZ narodila krásna dcéra - čokoládová mitted lynx mačička.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh P.

Máme mačiatka

Dňa 8. decembra 2013 sa SC Emme Little Blessings*SK a Eulalie Bazillovi*CZ narodili dve krásne dcéry a päť synáčikov.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh O.

Naše výstavné úspechy vo Viedni (A)

9.11.2013 sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave vo Viedni (A).

Naša budúca hviezda Kubko Little Blessings (Rag c 04), získal svoj tretí CAC - je z neho Champion.

CH Grétka Ragdollssong (Rag b 04 21), získala 1 x CACIB - je z nej Interchampion.

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatka

Dňa 5.10.2013 sa GIC Olivii Abayomis*S a Eulalie Bazillovi *CZ narodil krásny syn - Nelson.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh N.

Naše výstavné úspechy vo Viničnom (SK)

21. 9. 2013 a 22.9.2013 sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave vo Viničnom.

Naša budúca hviezda Kubko Little Blessings (Rag c 04), konečne začal súťažiť v kategórii dospelých, získal 2 x CAC.

CH Grétka Ragdollssong (Rag b 04 21), začala súťažiť v kategórii Championov, získala 2 x CACIB.

CH Ice Chérie Little Blessings (Rag j 21), začala taktiež súťažiť v kategórii Championov, získala 2 x CACIB.

Aj naše odchovy boli úspešné.
Heyden Shay Little Blessings (Rag a 04 21) získal svoj tretí CAP a zároveň aj nomináciu do BIS. BIS neuter vyhral, porazil dvoj mainov! Stal sa z neho Premior.

Výstavnú kariéru zakončil aj Gordy Little Blessings (Rag a 21) ziskom svojho posledného CAGCIB. Stal sa z neho GrandInterchampion.

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatka

Dňa 9.8.2013 sa IC Princess Charlotte á Chardani *DK a Eulalie Bazillovi *CZ narodili štyri krásne mačiatka. Máme jedného kocúrika a tri mačičky. Mačiatka budú môcť odísť do nových domovov v polovici novembra.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh M.

Úspešné absolvovanie skúšky pre poradcov chovu

V júni 2013 sa nám úspešne podarilo absolvovať teoretickú aj praktickú skúšku pre poradcov chovu pre kategóriu I a kategóriu II.

Dúfame, že svojimi vedomosťami a znalosťami dokážeme prispieť ku rozvoju chovu mačiek na Slovensku a poradiť aj začiatočníkom.

Úspešné ukončenie kurzu G3 Pawpeds

V júni 2013 sa nám úspešne podarilo ukončiť najvyšší kurz G3 švédskej vzdelávacej organizácie Pawpeds . Táto organizácia spravuje, okrem iného, aj jednu z najznámejších celosvetových databáz mačiek všetkých plemien.Kurz G3 je pokračovaním kurzu G2, ktorý sme ukončili minulý rok. Sme prvou a zatiaľ jedinou chovateľskou stanicou v strednej Európe, ktorá tento kurz úspešne ukončila.

Viac o týchto kurzoch si môžete prečítať na našej stránke


© Little Blessings 2007-2014
info@littleblessings.eu     info@ragdoll.sk

Všetky texty na týchto stránkach sú chránené autorským zákonom. Ak ich chcete použiť (aj v krátené) je nutný písomný súhlas CHS Little Blessings.

Navštívte nás aj na facebooku: