www.pawpeds.com www.pawpeds.com www.pawpeds.com

Prečo si vybrať práve naše mačiatka?

Na tejto stránke sme sa snažili zosumarizovať hlavné dôvody (rozumové aj citové) prečo si vybrať, alebo prečo si nevybrať našu chovateľskú stanicu.

Chovateľský poriadok, ktorý je záväzný pre všetky registrované chovateľské stanice pod Fife, určuje len základný rámec pravidiel a je na každom chovateľovi, aký prístup ku svojim mačkám a mačiatkam zvolí. Pre niekoho sú prioritou výstavy a zbierka pohárov, pre iného zdravie a kvalita chovných zvierat, alebo naplnenie jeho chovateľského zámeru. Existujú aj chovatelia, ktorých zámerom je mať čo najviac mačiatok. Pretože tieto fakty sú často pred záujemcom o mačiatko skryté a je ťažké ich vyhľadať na webovej stránke chovateľa (ak tam vôbec sú uvedené), rovnako ako je ťažké uvedomiť si súvisloti a porovnať priority chovateľa s vašim vlastným hodnotovým rebríčkom, pripravili sme pre vás túto stránku.

Radi by sme vás zoznámili s našim chovateľským zámerom a rebríčkom našich priorít vzhľadom ku našim mačacím kamarátom. Táto stránka hovorí aj o tom, prečo si vybrať našu chovateľskú stanicu, aj o tom, kedy je lepšie sa našej chovateľskej stanici vyhnúť.

Tak teda prečo áno...

GIC Idefix Lenitas, 6 weeks

Do našej chovateľskej stanice prichádzajú predovšetkým takí záujemci o mačiatko, ktorí hľadajú svetlé mačiatka - či už ako chovné jedince alebo ako maznáčikov. Špecializujeme sa na svetlé farby ragdollov - modrú (nosiči čokoládového génu), krémovú, lilovú, čokoládovú a v prípade mačičiek aj želvovinové sfarbenia. Ak nemáte presnú predstavu o farbách ragdollov, preštudujte si stránku venovanú tejto problematike.
Vačšina chovateľských staníc chová najčastejšie sfarbenie u ragdollov - sealové (tmavo hnedé až čierne sfarbenie), pomerne často sa vyskytuje aj modré sfarbenie, ale zvieratá nie sú nosičmi čokoládového génu. V oboch prípadoch sa tieto ragdolly v dospelosti vyfarbia do základnej (sealovej alebo modrej), pomerne tmavej, farby. Nám sa ale takéto sfarbenie veľmi nepáči a preto sme sa vo svojom chovateľskom programe zamerali na opačnú časť farebnej škály. Aj naše mačiatka sa rodia biele, ale na rozdiel od ostatných ostávajú svetlé aj v dospelosti. Naše modré mačiatko - nošič čokoládového génu sa síce do tváre a na odznakoch vyfarbí ako modrý ragdoll, jeho telo však dostane len nádych jemnej modrej farby - celkovo pôsobí veľmi svetlým dojmom. Krémové mačiatka získavajú v dospelosti len v tvári a na odznakoch nádych jemnej pomarančovej farby, telo zostáva takmer smotanovo biele. Lilovú farbu, na ktorú sa špecializujeme, si zas môžete predstaviť ako jemnú bielu kávu, pripadne s levanduľovým nádychom. Čokoládové mačiatko farebne pripomína mliečnu čokoládu. CH George Little Blessings, 8 weeks Pretože celé vyfarbenie našich zvierat je jemné a bledé, nie sú viditeľné ostré kontrasty medzi odznakmi a napr. bicolorovou kresbou na tvári.
Otázka výberu farby mačiatka je otázkou vkusu, toho čo sa mi páči alebo nepáči. Je potrebné si ale uvedomiť, že mačiatko, ktoré kupujete v 3 mesiacoch, musí ešte absolvovať veľmi dlhú cestu (aspoň 3 roky), aby sa stalo plne vyfarbeným ragdollom. Najpreukaznejší je v tomto veku chvost. Podľa toho ako intenzívna je jeho farba, tak intenzívne bude sfarbené v dospelosti aj celé mačiatko. Farba mačiatka nemá nič spoločné s jeho povahou - výber svetlého mačiatka je preto skutočne len otázkou páči/nepáči, otázkou osobných preferencií. Nezanedbateľným zostáva taktiež fakt, že takéto mačiatka sú oveľa zriedkavejšie ako "tmavé" ragdolly. Viac o problematike "svetlých" ragdollov sa dočítate na samostatných stránkach. Samostatnou kapitolou medzi ragdollmi je aj čokoládové a lilové sfarbenie - ak vás to zaujíma, čítajte viac na stránke.

Môžete si byť istí, že našim mačičkám aj mačiatkam venujeme maximálnu starostlivosť. Neustále sa vzdelávame, jednak vo veterinárnej oblasti, jednak v chovateľskej tak, aby sme dokázali vždy adekvátne zhodnotiť potreby našich mačiek a reagovať spôsobom primeraným situácii. Ak starostlivosť o zvieratá nie je podložená aj odbornými znalosťami, často je aj maximálne úsilie korunované neúspechom.

GIC Abbe Bambin de Villia

Naše zvieratá milujeme a ide nám predovšetkým o ich blaho. Našou snahou nie je len doviezť/vychovať perfektných ragdollov, ale poskytnúť im aj životný priestor a možnosti aj pre ich duševný rozvoj. Snažíme sa byť "milujúcimi rodičmi", ktorí svoje "deťúrence" rozmaznávajú, ale aj vychovávajú. Mačičky aj mačiatka majú vytvorených dostatok miest na oddych, dostatok skrýš, množstvo hračiek, dostatočne veľké a pohodlné škrabadlá. Nikdy neodmietneme pohladkať a pritúliť si zviera, ktoré práve v tom danom okamihu má záujem o takúto pozornosť. Nikto z našej "svorky" nie je ani favorit, ani ousider. Náš život prispôsobujeme našim zvieratám.

Veľmi dôležitá je pre nás kvalita našich chovných zvierat. Aj keď náš chovateľský poriadok dovoľuje zaradiť do chovu aj zvieratá, ktoré sa zúčastnili len na jednej výstave a získali titul výborný, my nechceme touto cestou postupovať. Naším cieľom nie je prejsť jednou výstavou s odretými ušami a potom produkovať mačiatka, ale seriózny chovateľský program, v ktorom sú/budú zaradené LEN jedince plne zodpovedajúce štandardu, čoho potvrdením sú práve posudky od posudzovateľov na jednotlivých výstavách. Samozrejme nestačí len účasť na výstave, je potrebné byť najlepší :-) a získať aj tituly. Podrobnejšiu predstavu o výstavnej úspešnosti získate, ak sa pozriete na výstavné úspechy u jednotlivých našich mačičiek.

CH Olivia Abayomis

Nie je import ako import... Naše importované zvieratá pochádzajú LEN z najkvalitnejších európskych chovateľských staníc. V chovateľstve mačiek, tak ako aj u ostatných zvierat, existujú kvalitné chovateľské stanice, chovateľské stanice a množitelia - v Európe je situácia rovnaká ako na Slovensku. Nie je preto dôležité len to, že zviera bolo do chovateľskej stanice importované a teda prinieslo nové línie do nášho stredoeurópskeho mačacieho sveta. Oveľa dôležitejšie je to, z ktorej chovateľskej stanice bolo zviera importované, akú povesť má tá chovateľská stanica, aké má zvieratá a chovné línie a ako postupuje v chove z dlhodobého hľadiska. Všetky naše importované zvieratá pouchádzajú LEN z veľmi kvalitných chovateľských staníc, u ktorých je bežné niekoľko rokov čakať na mačiatko v poradovníku. Aj tieto chovateľské stanice majú svoj kredit, svoju povesť a nepredajú do chovu a na výstavy zviera, ktoré by nespĺňalo ich vlastné prísne kritériá. Všetky chovateľské stanice (Lenitas*DE, Chardani*DK, Abayomis*S) vychovávajú/vychovávali svoje mačiatka v rodinnom prostredí a uznávajú veľmi podobný hodnotový rebríček ako my.

Medzi naše priority patrí aj snaha komunikovať s našimi mačiatkami dlhodobo - aj keď už sú vo svojich nových domovoch. Ich príhody, ktoré nám zreferovali ich noví majitelia, svojím rozsahom rozhodne porazia akúkoľvek mexickú telenovelu - je tam veľa lásky, aj prižmúrených očí a zaľúbených pohľadov, veľa radosti ale aj trampôt s rastúcimi zúbkami, alebo keď nimi švihá puberta. Sú to príbehy o tom, ako Lilinka zo samej lásky vykopala Aloe vera z črepníka doniesla ho ako darček, ako Friskie pribehne na zapískanie a ako miluje svojho kamoša Felixa, ako Fuzz manažuje svoju svorku a každý večer musí ísť na prechádzku do záhrady, ako Gordy a Gaia ľúbia svoju rodinu ale oveľa viac svojho modrého mravca, ako sa Falco naučil vyskočiť na krbovú rímsu, ako Mak miluje svoju švédsku lásku Miu, ako Happy pravidelne záhradničí - našťastie len pri jednom kvete, ako sa Hermiona a Narien (Furienčatá) snažia dohodnúť, kto bude vládnuť, ako Infinity Joy (Cindy) pravidelne kontroluje umývačku riadu a svoju paničku nespustí z očí, ako Imagine (Mini) a Alex (Maxík) spoločne umravňujú svoju paničku, ako Idefix Junior (Ixo) pravidelne na svojich prechádzkach, keď spôsobne kráča pri paničke na vodítku, vytáča všetkých psov a ich majiteľov, ako si Heyden omotal okolo prsta celú svoju rodinu, ako Jesper Jinx miluje svoju Lili a Jimmy prináša radosť a učí svoju rodinu vyvádzať a .... ešte veľa preveľa. A hlavne každý príbeh nás poteší. Snaha komunikovať neznamená, že nám nový majiteľ raz za rok pošle fotografiu nášho mačiatka, snažíme sa aj naďalej byť vzdialenou súčasťou ich životov.

CH Harry Belafonte Pellumian

Dúfame, že naše rodinné prostredie zabezpečí individuálny prístup ku každému mačiatku - podľa jeho potrieb a povahy. Ak máte záujem o niektorého nášho nezbedníka, dohovorte si s nami jeho návštevu. Nie vždy je však návšteva možná - napríklad mačiatka sú príliš malé, chovateľská stanica je dočasne pre návštevy uzavretá z dôvodu očakávaného pôrodu... Majte prosím pochopenie, ak vám povieme, že momentálne návšteva nie je možná - je to len z dôvodu ochrany mačiatok a našich mačiek. V takýchto situáciách sa musí prispôsobiť človek. Návštevy u nás obvykle trvajú 3,4,5 hodín na 1 návštevu - vždy je dostatok tém, ktoré nového majiteľa zaujímajú a o ktorých je potrebné sa porozprávať. Za tento čas dokážete lepšie spoznať aj povahu vami vybratého mačiatka - nebude práve rozospaté, uvidíte ho aj behať, aj sa hrať, aj oddychovať. Po návšteve našej CHS nikto nemôže povedať - prišiel som, mačiatko mi odniekiaľ vylovili a po zaplatení ma okamžite vyhodili (už sme tento scenár viac krát počuli od rôznych záujemcov). Keď si mačiatko záväzne rezervujete, môžete ho chodiť pravidelne navštevovať až do doby, kým si ho nedonesiete domov. Niečo na pitie a pod zub sa vždy nájde a vy sa môžete kľudne s vaším nezbedníkom hrať a "socializovať ho". Ak je to čo len trochu možné, nové mačiatko do nového domova odvezieme. Je to lepšie aj pre mačiatko, lebo spolu s nami s ním do nového domova prichádza aj pôvodný pach domova a rýchlejšie sa aklimatizuje. Je to lepšie aj pre nás, lebo vidíme do akého prostredia naše mačiatko odchádza a môžeme prípadne nového majiteľa upozroniť na nebezpečenstvo, ktoré by mačiatku hrozilo (jedovaté rastliny, nedostatočné zabezpečenie okien...).

Súčasťou kúpnej zmluvy je aj garancia zdravotného stavu našich mačiatok až do dvoch rokov ich veku v prípade vrodených alebo genetických chorôb, ktoré nebolo možné určiť v čase odovzdania mačiatka novému majiteľovi. Aj napriek tomu, že sme podobnú situáciu nikdy nezažili, stať sa môže čokoľvek, a preto je súčasťou našej kúpnej zmluvy aj časť upravujúca garancie chovateľskej stanice voči novému majiteľovi mačiatka. Nie je to bežný postup, ale my preferujeme korektný prístup vo všetkých situáciách. V prípade chovných zvierat poskytujeme aj rozšírené garancie z hľadiska chovnosti.

Každému nášmu mačiatku poskytujeme tú najvyššiu mieru veterinárnej starostlivosti, ktorá je dostupná. Každé naše mačiatko (aj maznáčikovia aj chovné zvieratá) má čip a európsky pas, čo sú centrálne evidované dokumenty (teda nielen obyčajný očkovací preukaz). Každé naše mačiatko je očkované na základe veterinárnej schémy 7/8-3 + 12-5, teda v siedmom-ôsmom týždni trojkombináciou, v 12tom týždni päťkombináciou (t.j. základ + chlamýdie a Felv). Každé mačiatko je 3x odčervované pastami pre mačiatka, ktoré sú šetrné ku ich črevnej mikroflóre. Mačiatka dostávajú aj probiotiká na posilnenie imunity. Každé mačiatko absolvuje (pred tým ako odíde k novému majiteľovi) tri krát kompletnú veterinárnu prehliadku a záznam o nich odovzdávame novému majiteľovi. Áno, robíme pre mačiatka viac ako je obvyklé, ale táto starostlivosť sa nám všetkým vráti v ich zdravotnom stave.

Nielen naše chovné zvieratá sú úspešné na výstavách - ale aj ich potomkovia sa radi chodia predvádzať na výstavy. Eddy-Marvin, Emma, Ella, Gaia, Gordy, George, Frederick, Heyden Shay či Imagine vám o tom veľmi radi porozprávajú. Všetci prechádzajú výstavami v štýle Caesara - "veni, vidi, vici". Majú za sebou aj niekoľko postupov do BIS. Novému majiteľovi vždy korektne povieme, aké nedostatky má naše mačiatko oproti prísnemu štandardu, ktoré z nich sa môžu vekom zmeniť a ktoré pravdepodobne nie, podrobne mu vysvetlíme, akú povahu má jeho mačiatko a odporučíme, ako by mal postupovať vo výchove v období 3-10 mesiacov.
Výstavy sú vlastne súťaže krásy a tak ako medzi ľudmi aj medzi mačkami, nie každý sa narodí taký, aby z neho bola Miss World. Voči novým majiteľom postupujeme vždy korektne a netvrdíme, že mačiatko je úžasné, krásne a presne podľa štandardu a on potom na prvej výstave sklamane zistí, že pravda je niekde úplne inde - že mačiatko môže byť Vice-miss okresu Horná-Dolná, ale nič viac. Ak nám nový majiteľ povie, že má záujem o výstavné mačiatko, vyberieme mu také, ktoré skutočne má predpoklady víťaziť. Možno bude musieť chvíľu počkať, aby sa našlo mačiatko, ktoré aj kvalitou aj farbou aj povahou bude spĺňať jeho požiadavky, ale nebudeme mu odporúčať mačiatko len preto, aby sme ho predali a pritom budeme vedieť, že nemá požadovanú kvalitu (bohužial je to častý postup u mnohých chovateľských staníc). Od nových majiteľov nežiame, aby sa so zvieraťom výstav zúčastňovali, ak o ne nemajú záujem. Ak to chcú skúsiť, veľmi radi im s výstavnou kariérou ich nezbedníka pomôžeme.

V prípade potreby poskytujeme poradenské služby. Kľudne to môžete nazvať 24/7/365 call centrum pre naše mačiatka (24 hodín denne, 7 dní do týždňa, 365 dní v roku). Všetkým majiteľom našich mačiatok pripomíname, že môžu volať skutočne kedykoľvek v prípade potreby. Aj keď im poskytneme podrobný návod na starostlivosť o mačiatko, vždy sa vyskytnú nepredvídateľné situácie, ktoré je potrebné riešiť - no a najjednoduchšie je podľa nás zdvihnúť telefón a spýtať sa.

A kedy naša chovateľská stanica nie je vhodná ?

Ak sa vám páčia tmavé ragdolly (tmavo-hnedé, tmavo-modré), ak sa vám páči tzv. komínový efekt, kedy z tváre zvieraťa, alebo z jeho paciek svieti biela ako kontrast ku tmavo sfarbenému telu - potom v našej chovateľskej stanici nie ste na správnom mieste. Chovateľských staníc, ktoré takéto mačiatka majú, je veľmi veľa. Mnohé sú kvalitné a majú nádherné zvieratá, ale mnohé si zaslúžia označenie "množiteľ" - vyberajte preto veľmi zodpovedne a preverte si, či váš hodnotový rebríček je rovnaký ako v danej chovateľskej stanici. Prečítajte si aj stránku, ktorá upozorňuje na možné riziká.

Našu chovateľská stanicu vynechajte ak je JEDINÝM vaším kritériom cena mačiatka. Cena mačiatka nie je ani zďaleka hlavnou investíciou pri zaobstaraní si mačky. Budete potrebovať pre ňu kúpiť záchodík, prepravku a poriadne škrabadlo (aj keď to "poriadne" škrabadlo nemusí byť okamžite). Náklady na stravu a podstieľku počas prvého roka budú takmer také ako cena mačiatka. Našou prioritou je nájsť pre mačiatka perfekné domovy a v prípade, že je rozhodujúcim kritériom pre vás len cena, nemáme záruku, že nášmu mačiatku v budúcnosti poskytnete všetko, čo potrebuje. Ak vám financie v rodinnom rozpočte nedovoľujú zaobstarať si naše mačiatko, odporúčame vám, aby ste si radšej vybrali mačiatko z útulku a pri výbere kládli dôraz na jeho povahu. Je to lepší postup ako si zobrať mačiatko "pseudo-ragdolla" od množiteľa - tam budete určite sklamaní. Ragdoll je veľmi špecifické plemeno, ktorého povahové vlastnosti a vzhľad sa dokážu úplne stratiť už po 2-3 generáciách chovu na nekvalitných rodičoch. Namiesto ragdolla si v takýchto prípadoch domov prinesiete len "pouličnú zmes" (bez urážky mačky európskej, ktorá môže byť až neskutočne krásna a milá), ktorá ho nebude pripomínať ani vzhľadom ani povahou. Na stránke nájdete niekoľko ukážok mačiatok z inzertných serverov - "ako ragdoll nemá vyzerať".

Sme chovatelia mačiek, nie sme veľkochov, ani nie sme veľkoobchod. Venujeme sa "svetlým" ragdollom a väčšina mačiatok, ktoré odchovávame sú predstaviteľmi zriedkavých farieb (a to v mnohých prípadoch aj z pohľadu Európy ako celku). Predstava, že len prídete a my budeme mať pre vás pripravené mačiatko - presne podľa vašich predstáv je nesprávna. Nemáme mačiatka veľmi často, naše mačky majú vrh mačiatok raz za 18 mesiacov, niektoré aj zriedkavejšie, máme maximálne dva vrhy v roku. Mnohé naše mačiatka sú preto rezervované dávno pred ich narodením, ale predovšetkým každé mačiatko bez ohľadu na farbu je pre nás osobnosťou. Naše mačiatka nečakajú na poličkách, zoradené podľa farby, kvality a pohlavia. Nikdy nepredávame mačiatka pod značkou "milé, priateľské a najlacnejšie". Nikdy nepredáme mačiatko bez PP, bez čipu a Európskeho pasu. Nikdy nepredáme mačiatko nezaočkované alebo neodčervené. Nikdy nepredáme mačiatko mladšie ako 13 týdňov, alebo mačiatko u ktorého nie sme si istí, že je duševne spôsobilé odísť do nového domova. Naše mačiatka nie sú tovar s nalepenou cenovkou, ktorý stačí hodiť do košíka a keď omrzí tak ho vyhodíte.

Sme chovatelia mačiek, nie sme tržnica ani výpredaj. Nikdy neponúkame mačiatka na aukčných serveroch, ani ich nepredávame do veľkoobchodov. Nikdy neponúkame mačiatka pod značkou "dobrá kúpa", "mačiatka za rozumnú cenu", "dobrý darček za vysvedčenie, pod stromček...", "letný/zimný výpredaj - využite akciu". Nikdy nepredávame mačiatka s textom "posledné voľné, zľava pri rýchlom jednaní". Neprinesieme vám mačiatko, aby ste si ho vyskúšali ako topánky. Bola by to urážka nielen našich mačiatok, ale aj našich mačiek a všetkého úsilia, ktoré sme do nášho chovu investovali.

Ak je vašou predstavou, že mačke stačia zbytky z kuchyne, k životu jej stačí klietka alebo najlepšie sa bude cítiť v stodole či v zimnej záhrade, nekontaktujte našu chovateľskú stanicu. Ragdolly aj maiňáci sú bytové plemeno a to, čo potrebujú k svojmu životu je predovšetkým more lásky. A to by ste im určite, s vaším prístupom, nezabezpečili.

Našu chovateľskú stanicu, prosím, nekontaktujte ak si myslíte, že
- tej mačke predsa musí stačiť krmivo z Tesca,
- mačka mi prah domu/bytu ani náhodou neprekročí (nech sa s ňou deti zabávajú na záhrade)
- mačka je špinavé zviera a je nezmysel, aby som ju hladkal,
- nie ste pevne rozhodnutý/á/í, že chcete nasledujúcich veľa rokov zdieľať spoločnú domácnosť s mačkou - naše mačiatka nie sú vhodné na experimentovanie - skúsim a uvidím,
- ak si myslíte, že mačiatko sa kupuje preto, aby ste susedom ukázali, že vy na to máte.


To, čo naše mačiatka potrebujú je more lásky. Je to zároveň aj hlavné kritérium podľa ktorého selektujeme záujemcov o naše mačiatka.Ak ste sa dočítali až sem a ešte stále ste presvedčení, že chcete mať doma nášho nezbedníka, ste naozaj srdečne vítaní v našej chovateľskej stanici.


We are English speaking.

If you have some questions, please do not hesitate to contact us.

English version of this web site is in process. For this time, please use Translator.

Majitelia mačiek sa v slabých chvíľach občas zamýšľajú nad tým, či sú oni pánmi mačiek alebo je to naopak.

Mačky sa nad tým zamýšľať nemusia.Aktuality
Naše výstavné úspechy vo Viničnom (SK)

14.6.2014 sa náš odchov zúčastnil na medzinárodnej výstave vo Viničnom.

Pr Heyden Shay Little Blessings (Rag a 04 21) získal svoj prvý CAPIB a nomináciu do BIS. BIS-ku sa mu následne podarilo vyhrať.
Gratulujeme

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatko

Dňa 5. mája 2014 sa GIC Olivii Abayomis*S a Eulalie Bazillovi *CZ narodila krásna dcéra - čokoládová mitted lynx mačička.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh P.

Máme mačiatka

Dňa 8. decembra 2013 sa SC Emme Little Blessings*SK a Eulalie Bazillovi*CZ narodili dve krásne dcéry a päť synáčikov.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh O.

Naše výstavné úspechy vo Viedni (A)

9.11.2013 sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave vo Viedni (A).

Naša budúca hviezda Kubko Little Blessings (Rag c 04), získal svoj tretí CAC - je z neho Champion.

CH Grétka Ragdollssong (Rag b 04 21), získala 1 x CACIB - je z nej Interchampion.

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatka

Dňa 5.10.2013 sa GIC Olivii Abayomis*S a Eulalie Bazillovi *CZ narodil krásny syn - Nelson.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh N.

Naše výstavné úspechy vo Viničnom (SK)

21. 9. 2013 a 22.9.2013 sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave vo Viničnom.

Naša budúca hviezda Kubko Little Blessings (Rag c 04), konečne začal súťažiť v kategórii dospelých, získal 2 x CAC.

CH Grétka Ragdollssong (Rag b 04 21), začala súťažiť v kategórii Championov, získala 2 x CACIB.

CH Ice Chérie Little Blessings (Rag j 21), začala taktiež súťažiť v kategórii Championov, získala 2 x CACIB.

Aj naše odchovy boli úspešné.
Heyden Shay Little Blessings (Rag a 04 21) získal svoj tretí CAP a zároveň aj nomináciu do BIS. BIS neuter vyhral, porazil dvoj mainov! Stal sa z neho Premior.

Výstavnú kariéru zakončil aj Gordy Little Blessings (Rag a 21) ziskom svojho posledného CAGCIB. Stal sa z neho GrandInterchampion.

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatka

Dňa 9.8.2013 sa IC Princess Charlotte á Chardani *DK a Eulalie Bazillovi *CZ narodili štyri krásne mačiatka. Máme jedného kocúrika a tri mačičky. Mačiatka budú môcť odísť do nových domovov v polovici novembra.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh M.

Úspešné absolvovanie skúšky pre poradcov chovu

V júni 2013 sa nám úspešne podarilo absolvovať teoretickú aj praktickú skúšku pre poradcov chovu pre kategóriu I a kategóriu II.

Dúfame, že svojimi vedomosťami a znalosťami dokážeme prispieť ku rozvoju chovu mačiek na Slovensku a poradiť aj začiatočníkom.

Úspešné ukončenie kurzu G3 Pawpeds

V júni 2013 sa nám úspešne podarilo ukončiť najvyšší kurz G3 švédskej vzdelávacej organizácie Pawpeds . Táto organizácia spravuje, okrem iného, aj jednu z najznámejších celosvetových databáz mačiek všetkých plemien.Kurz G3 je pokračovaním kurzu G2, ktorý sme ukončili minulý rok. Sme prvou a zatiaľ jedinou chovateľskou stanicou v strednej Európe, ktorá tento kurz úspešne ukončila.

Viac o týchto kurzoch si môžete prečítať na našej stránke


© Little Blessings 2007-2014
info@littleblessings.eu     info@ragdoll.sk

Všetky texty na týchto stránkach sú chránené autorským zákonom. Ak ich chcete použiť (aj v krátené) je nutný písomný súhlas CHS Little Blessings.

Navštívte nás aj na facebooku: