www.pawpeds.com www.pawpeds.com www.pawpeds.com

Mini Pearl á Chardani DK/SK, ICOtec:
Meregas Castor, RAG b 04, SE/DK
Matka:
Orange Jewel á Chardani, RAG f 21, DK
Farba:
Rag j 04 21
Ragdoll Lilac Cream Mitted Lynx
      (lilac torbie mitted)
Ragdoll lilovo-krémový mitted s kresbou
      (lilovo korytnačinová mitted)
Narodená:
30.4.2008
Titul:
IC - Interšampión (Interchampion)

Zoznámte sa, prosím:

Mini je splnením našich túžob a snov. Priviezli sme si ju z Dánska, zo svetoznámej chovateľskej stanice Chardani po viac ako dvojročnom čakaní. Dánska chovateľská stanica Chardani bola vždy známa krásnymi typovými líniami ragdollov - presne ako podľa štandardu - malé okrúhle široko posadené ušká, široká plošinka medzi ušami na hlave, pevne stavané telo, huňatý krátky chvost, ale aj svojou systematickou prácou na vytvorení "ideálneho ragdolla". V posledných rokoch sa špecializovala predovšetkým na svetlé farby - lilová, čokoládová. Chovateľka pani Charlotte Chardani predávala do chovu len tie najkrajšie zvieratá a tak na svoje vysnené mačiatko bolo potrebné čakať niekedy aj niekoľko rokov. Aj my sme si vysnívali lilovú mačičku, mitteda z tejto chovateľskej stanice a čakali sme, kým sa také zjaví na svete. Bohužiaľ p. Chardani z rodinných dôvodov musela ukončiť svoju chovateľskú činnosť a tak sme si do našej chovateľskej stanice nakoniec, vďaka jej dôvere, doviezli jej dvojročnú chovnú mačičku - Mini Pearl - tak veľmi zriedkavého sfarbenia, že ju možno považovať za raritu. Charlotte ďakujeme ti za dôveru s ktorou si nám zverila svoju Mini.

Mini Pearl je lilovo-krémová mačička vo variete mitted s kresbou. Lilové sfarbenie je u ragdollov je veľmi zriedkavé, lilovo-krémové zvieratá sú veľmi zriedkavé aj medzi zriedkavými. Podľa našich informácií v Európe môžete nájsť ešte jednu lilo-krémovú mačičku ragdolla vo Francúzsku (dcéra Mini Pearl) a jednu staršiu lilovo-krémovú mačičku vo Švédsku (pochádza tiež z chovateľskej stanice Chardani). Ďalšie lilovo-krémové zvieratá môžete nájst v americkej chovateľskej stanici Lonerock Catastrophe. Zatiaľ sa nám žiadnu ďalšiu nepodarilo vypátrať. Ak o nejakej viete, budeme radi, ak nás budete informovať.

Mini Pearl je okrem toho nosičom aj agouti génu (kresba) - všimnite si bielo orámované ušká, oči, nos orámovaný v lilovej farbe. Má absolútne presné mittedovské biele packy. Ak by sme to chceli zhrnúť - Mini je úžasná ragdollia dáma, veľmi zriedkavého sfarbenia, typovo nádherný ragdoll s tak nádhernými modrými očami, ako je zriedkavo vidieť aj u tmavých sealových zvierat.

Mini Pearl je ale taktiež mini - nepatrí medzi veľké mačičky, je to skôr hmotnostne lilový priemer. Preto dostala aj svoje meno - Mini -maličká, Pearl - zriedkavá ako vzácna perla.

Mini prišla do našej stanice spolu so svojou dcérou Princess Charlotte (princeznou Charlie) a neustále nás presviedča o tom, aká je dobrá a starostlivá mamina. Charlie ju často zneužíva a nechá sa celá očistiť - mama to predsa vie len najlepšie.

Mini je povahovo veľmi príjemná a pohodová mačička, má veľmi rada pohladkanie. Ak má pocit, že sa jej dosť nevenujeme, tak si príde sama pohladenie vypýtať. Ako jediná z našich mačičiek je vzorne vychovaná, čo sa týka žrádla. Ak sa dostane ku miske s kuracím mäsom, spôsobne si k nej sadne a nezdvihne hlavu skôr ako je miska prázdna - asi to bude tým, že ju vychovávala p. Charlotte Chardani. Ostatné naše mačičky vždy zožerú pár kúskov, potom sa idú pohrať alebo poprechádzať a potom sa možno ku miske vrátia. Mini je preto snom každého chovateľa - čo dostane na misku to spapá a misku nezabudne vylízať do čista.

Aj napriek tomu, že sme si ju doviezli už ako dospelú, veľmi rýchlo si v našej chovateľskej stanici zvykla a našla si miesto v mačacej hierarchii. Dánsky klub Fife nevyžaduje účasť na výstavách a tak sme sa na výstavách začali zúčastňovať až tu na Slovensku. Mini ich veľmi neobľubuje, ale jej pohodová povaha jej uľahčuje ich absolvovanie. Na výstavách je trošku bojazlivá. Na jej poslednej výstave vo Viničnom p. Eric Reijers vyhlásil, že podľa neho je Mini typovo jeden z najkrajších ragdollov s nádhernými modrými očami, akých na Slovensku a v Čechách máme a jediná jej chyba sú jej trochu menšie rozmery. Dúfame ale, že svoj nádherný typ prenesie aj na svoje mačiatka.

Mini žije na Slovensku už dosť dlho, ale ešte sa po slovensky nenaučila. Ak sa náhodou podieľa na nejakej "nepleche", musíme ju upozorniť dánskym pokynom "nai" - na slovenské verzie "fuj", "nie" a podobne vôbec nereaguje :-)


Fotogaléria:

     
     


Rodokmeň:

vo formáte PDF


Výstavné úspechy:


Kategória: otvorená trieda dospelých zvierat
EX1 CAC MVM Bratislava (SK), 12.3.2011
Posudzovateľ: Mrs. A. Laura Burani Ferrari (NO)
EX1 CAC MVM Bratislava (SK), 13.3.2011
Posudzovateľ: Mr. Eric Reijers (CZ)
EX1 CAC MVM Uherské Hradište (CZ), 19.3.2011
Posudzovateľ: Mr. Yan Roca-Folch (Fr)
Priznaný titul Šampión - Champion - CH


Kategória 7: Champion
EX1 CACIB MVM Uherské Hradište (CZ), 20.3.2011
Posudzovateľ: Mr. Soňa Ivanková (SK)
EX1 CACIB MVM Viničné, Bratislava (SK), 18.6.2011
Posudzovateľ: Mrs. Soňa Ivanková (SK)
EX1 CACIB MVM Viničné, Bratislava (SK), 19.6.2011
Posudzovateľ: Mr. Eric Reijers (CZ)
Priznaný titul Medzinárodný šampión - InterChampion - ICNajbližšiu výstavu zatiaľ neplánujeme, v pláne je materská dovolenka. :-)

We are English speaking.

If you have some questions, please do not hesitate to contact us.

English version of this web site is in process. For this time, please use Translator.

Majitelia mačiek sa v slabých chvíľach občas zamýšľajú nad tým, či sú oni pánmi mačiek alebo je to naopak.

Mačky sa nad tým zamýšľať nemusia.Aktuality
Naše výstavné úspechy vo Viničnom (SK)

14.6.2014 sa náš odchov zúčastnil na medzinárodnej výstave vo Viničnom.

Pr Heyden Shay Little Blessings (Rag a 04 21) získal svoj prvý CAPIB a nomináciu do BIS. BIS-ku sa mu následne podarilo vyhrať.
Gratulujeme

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatko

Dňa 5. mája 2014 sa GIC Olivii Abayomis*S a Eulalie Bazillovi *CZ narodila krásna dcéra - čokoládová mitted lynx mačička.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh P.

Máme mačiatka

Dňa 8. decembra 2013 sa SC Emme Little Blessings*SK a Eulalie Bazillovi*CZ narodili dve krásne dcéry a päť synáčikov.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh O.

Naše výstavné úspechy vo Viedni (A)

9.11.2013 sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave vo Viedni (A).

Naša budúca hviezda Kubko Little Blessings (Rag c 04), získal svoj tretí CAC - je z neho Champion.

CH Grétka Ragdollssong (Rag b 04 21), získala 1 x CACIB - je z nej Interchampion.

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatka

Dňa 5.10.2013 sa GIC Olivii Abayomis*S a Eulalie Bazillovi *CZ narodil krásny syn - Nelson.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh N.

Naše výstavné úspechy vo Viničnom (SK)

21. 9. 2013 a 22.9.2013 sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave vo Viničnom.

Naša budúca hviezda Kubko Little Blessings (Rag c 04), konečne začal súťažiť v kategórii dospelých, získal 2 x CAC.

CH Grétka Ragdollssong (Rag b 04 21), začala súťažiť v kategórii Championov, získala 2 x CACIB.

CH Ice Chérie Little Blessings (Rag j 21), začala taktiež súťažiť v kategórii Championov, získala 2 x CACIB.

Aj naše odchovy boli úspešné.
Heyden Shay Little Blessings (Rag a 04 21) získal svoj tretí CAP a zároveň aj nomináciu do BIS. BIS neuter vyhral, porazil dvoj mainov! Stal sa z neho Premior.

Výstavnú kariéru zakončil aj Gordy Little Blessings (Rag a 21) ziskom svojho posledného CAGCIB. Stal sa z neho GrandInterchampion.

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatka

Dňa 9.8.2013 sa IC Princess Charlotte á Chardani *DK a Eulalie Bazillovi *CZ narodili štyri krásne mačiatka. Máme jedného kocúrika a tri mačičky. Mačiatka budú môcť odísť do nových domovov v polovici novembra.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh M.

Úspešné absolvovanie skúšky pre poradcov chovu

V júni 2013 sa nám úspešne podarilo absolvovať teoretickú aj praktickú skúšku pre poradcov chovu pre kategóriu I a kategóriu II.

Dúfame, že svojimi vedomosťami a znalosťami dokážeme prispieť ku rozvoju chovu mačiek na Slovensku a poradiť aj začiatočníkom.

Úspešné ukončenie kurzu G3 Pawpeds

V júni 2013 sa nám úspešne podarilo ukončiť najvyšší kurz G3 švédskej vzdelávacej organizácie Pawpeds . Táto organizácia spravuje, okrem iného, aj jednu z najznámejších celosvetových databáz mačiek všetkých plemien.Kurz G3 je pokračovaním kurzu G2, ktorý sme ukončili minulý rok. Sme prvou a zatiaľ jedinou chovateľskou stanicou v strednej Európe, ktorá tento kurz úspešne ukončila.

Viac o týchto kurzoch si môžete prečítať na našej stránke


© Little Blessings 2007-2014
info@littleblessings.eu     info@ragdoll.sk

Všetky texty na týchto stránkach sú chránené autorským zákonom. Ak ich chcete použiť (aj v krátené) je nutný písomný súhlas CHS Little Blessings.

Navštívte nás aj na facebooku: