www.pawpeds.com www.pawpeds.com www.pawpeds.com

Princess Charlotte á Chardani
DK/SK, IC



Otec:
Jolly Bee á Chardani, RAG b 03, DK
Matka:
Mini Pearl á Chardani, RAG j 04 21, DK/SK
Farba:
Rag j 03 21 true
Ragdoll Lilac-Cream true bicolor lynx
      (lilac torbie true bicolor)
Ragdoll lilovo-krémový true bikolor s kresbou
      (lilovo korytnačinová true bikolor s kresbou)
Narodená:
12.08.2010
Titul:
IC - Interchampion (Interšampión)

Zoznámte sa, prosím:

Charlie je náš prvý bikolor. Priviezli sme si ju z Dánska, zo svetoznámej chovateľskej stanice Chardani spolu s jej mamou Mini Pearl po viac ako dvojročnom čakaní. Dánska chovateľská stanica Chardani bola vždy známa krásnymi typovými líniami ragdollov - presne ako podľa štandardu - malé okrúhle široko posadené ušká, široká plošinka medzi ušami na hlave, pevne stavané telo, huňatý krátky chvost, ale aj svojou systematickou prácou na vytvorení "ideálneho ragdolla". V posledných rokoch sa špecializovala predovšetkým na svetlé farby - lilová, čokoládová. Chovateľka pani Charlotte Chardani predávala do chovu len tie najkrajšie zvieratá a tak na svoje vysnené mačiatko bolo potrebné čakať niekedy aj niekoľko rokov. Bohužiaľ p. Chardani z rodinných dôvodov musela ukončiť svoju chovateľskú činnosť a tak sme si do našej chovateľskej stanice nakoniec, vďaka jej dôvere, doviezli jej dvojročnú chovnú mačičku - Mini Pearl spolu s jej dcérou princeznou Charlottou (Princess Charlotte). Charlotte ďakujeme ti za dôveru s ktorou si nám zverila svoju malú Charlie. Charlotte pochádza z úplne posledného vrhu, ktorý sa v chovateľskej stanici Chardani narodil - boli to 4 dievčatá, 4 princezné, všetky veľmi zriedkavých sfarbení (lila-krém, čokoláda, lila).

Charlie je zatiaľ len malé mačiatko, ktoré sa postupne vyvíja na krásnu ragdoliu dámu. Prechádza rôznymi fázami vývoja - najskôr trochu podrastú uši a vyzerá chvíľku ako netopier, potom ich dohoní hlava a zas vyzerá ako mačiatko, nasledujúci mesiac podrastie celá mačička. Na krásne fotografie si preto ešte musíme chvíľu počkať.

Charlie sa zatiaľ ešte len začala zúčastňovať na výstavách a vďaka svojej povahe si ich užíva. Klietka je príliš tesná, treba aj v nej vyviesť nejakú nezbedu, treba sa zahrabať hlboko na dno klietky, alebo zavesiť sa na dvierka, treba sa pekne predviesť posudzovateľovi... Charlie je totiž hlboko presvedčená, že celý svet bol vytvorený len pre jej pohodlie a zábavu. Myslíme si, že takýmto spôsobom bude určite aj v budúcnosti vnímať výstavy - ten posudzovateľ tam určite bude len preto, aby ju pobavil. Na jej prvej výstave sa toto očakávanie naplnilo. V Charlinkinom vnímaní znamená výstava "kopec srandy".

Charlie je zatiaľ malé bezproblémové mačiatko s vrtuľkou v zadočku, ktoré sa dokáže v jednom okamihu vyskytovať súčasne na niekoľkých miestach. Skok ďaleký (preskočiť dvojposteľ) jej nerobí žiadne problémy, za 0,nič s vybehnúť až na vrchol škrabadla zvládne takiež. Celý deň venuje behaniu, skákaniu, lietaniu a robeniu nezbedností - snáď aspoň občas si nájde čas na misku so žrádlom.

Charlie má aj ďalšiu neuveriteľnú schopnosť. Ak si pamätáte rozprávku Shrek a kocúra v čižmách, ktorý v nej vystupoval - tak potom poznáte aj našu Charlie. Len ona jediná z našej svorky ragdollov je schopná nahodiť ten úžasný pohľad nevinného kocúra - "ja nič, ja som to nebola, ja neviem na čo sa pýtate, ja som sama, maličká, nevinná, ja som pekne spinkala...." Tvorcovia Shreka mali určite ako model pre ten nevinný kocúrí pohľad našu Charlinku. V spojení s jej schopnosťou vyvádzať spolu s Baghírom je to vražedná kombinácia.

Jej najlepším kamarátom je náš mainský kocúrik Harry - Baghíra / Bagíšek, ktorého veľmi rada provokuje, nabáda ku hrám a potom sa bytom preženie malé biele čudo a za ním velikánska čierna guľa. Aj napriek tomu, že rozmerovo je polovičná, nedá sa povedať, že by vo vzájomných súbojoch prehrávala. Rozhodne ale nie je bezpečné vyskytovať sa v ich spoločnej blízkosti, keď sa rozhodnú vyvádzať. Najkrajší pohľad na túto dvojicu je vtedy, keď sa malinká, lilová Charlie zvinie do klbôčka a hneď vedľa nej zaľahne veľký čierny obor, unavený snáď viac ako ona a stráži svoju priateľku.

Charlie po svojej mame zdedila ešte jednu "neresť" - strašne rada pozerá televíziu, najviac miluje dokumenty o zvieratkách - NG Wild, Viasat Nature. Posadí sa pred televíziu a zaujato sleduje dej na obrazovke. Keď ju niekto/niečo špeciálne zaujme tak sa postaví na zadné labky a prednými začne hrabať, aby ukázala, že aj ona sa podieľa na deji filmu. Pozerať filmy vydrží niekedy aj viac ako 15 minút bez prerušenia.

Do našej chovateľskej stanice pricestovala spolu so svojou mamou a zdá sa, že si vôbec ani nevšimla, že sa jej okolie nejako zmenilo. Mama Mini sa o ňu naďalej stará, čistí ju, vychováva, ochraňuje a ona si užíva šťastný život. Charlie spáva s nami v posteli, nájde si miestočko kde sa dá dobre uložiť a potom už zostáva len snívať krásne sny.

Podľa rodokmeňa by mala byť lilac true bicolor, počkáme si na jej mačiatka a necháme sa prekvapiť.


Fotogaléria:


     


     


Rodokmeň:

vo formáte PDF


Výstavné úspechy:


Kategória: otvorená trieda dospelých zvierat
EX1 CAC MVM Viničné, Bratislava (SK), 18.6.2011
Posudzovateľ: Mrs. Soňa Ivanková (SK)
EX1 CAC MVM Viničné, Bratislava (SK), 19.6.2011
Posudzovateľ: Mrs. Elisabeth Steinhauser (A)
EX1 CAC MVM Brno (CZ), 25.6.2011
Posudzovateľ: Mrs. Soňa Ivanková (SK), (p. Mahelková CZ)
Priznaný titul Šampión - Champion - CH


Kategória 7: Champion
EX1 CACIB MVM Bratislava (SK), 6.8.2011
Posudzovateľ: Mr. Eric Reijers (CZ)
EX1 CACIB MVM Bratislava (SK), 7.8.2011
Posudzovateľ: Mrs. Penelope Bydlinski (UK)
EX1 CACIB MVM Ebreichsdorf (A), 27.8.2011
Posudzovateľ: Mrs. Busse Brita (D)
Priznaný titul Medzinárodný šampión - InterChampion - IC


Kategória 5: InterChampion
EX1 CAGCIB MVM Ebreichsdorf (A), 28.8.2011
Posudzovateľ: Mrs. Anciau Lily (BE)

Najbližšiu výstavu zatiaľ neplánujem.





We are English speaking.

If you have some questions, please do not hesitate to contact us.

English version of this web site is in process. For this time, please use Translator.

Majitelia mačiek sa v slabých chvíľach občas zamýšľajú nad tým, či sú oni pánmi mačiek alebo je to naopak.

Mačky sa nad tým zamýšľať nemusia.



Aktuality








Naše výstavné úspechy vo Viničnom (SK)

14.6.2014 sa náš odchov zúčastnil na medzinárodnej výstave vo Viničnom.

Pr Heyden Shay Little Blessings (Rag a 04 21) získal svoj prvý CAPIB a nomináciu do BIS. BIS-ku sa mu následne podarilo vyhrať.
Gratulujeme

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatko

Dňa 5. mája 2014 sa GIC Olivii Abayomis*S a Eulalie Bazillovi *CZ narodila krásna dcéra - čokoládová mitted lynx mačička.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh P.

Máme mačiatka

Dňa 8. decembra 2013 sa SC Emme Little Blessings*SK a Eulalie Bazillovi*CZ narodili dve krásne dcéry a päť synáčikov.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh O.

Naše výstavné úspechy vo Viedni (A)

9.11.2013 sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave vo Viedni (A).

Naša budúca hviezda Kubko Little Blessings (Rag c 04), získal svoj tretí CAC - je z neho Champion.

CH Grétka Ragdollssong (Rag b 04 21), získala 1 x CACIB - je z nej Interchampion.

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatka

Dňa 5.10.2013 sa GIC Olivii Abayomis*S a Eulalie Bazillovi *CZ narodil krásny syn - Nelson.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh N.

Naše výstavné úspechy vo Viničnom (SK)

21. 9. 2013 a 22.9.2013 sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave vo Viničnom.

Naša budúca hviezda Kubko Little Blessings (Rag c 04), konečne začal súťažiť v kategórii dospelých, získal 2 x CAC.

CH Grétka Ragdollssong (Rag b 04 21), začala súťažiť v kategórii Championov, získala 2 x CACIB.

CH Ice Chérie Little Blessings (Rag j 21), začala taktiež súťažiť v kategórii Championov, získala 2 x CACIB.

Aj naše odchovy boli úspešné.
Heyden Shay Little Blessings (Rag a 04 21) získal svoj tretí CAP a zároveň aj nomináciu do BIS. BIS neuter vyhral, porazil dvoj mainov! Stal sa z neho Premior.

Výstavnú kariéru zakončil aj Gordy Little Blessings (Rag a 21) ziskom svojho posledného CAGCIB. Stal sa z neho GrandInterchampion.

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatka

Dňa 9.8.2013 sa IC Princess Charlotte á Chardani *DK a Eulalie Bazillovi *CZ narodili štyri krásne mačiatka. Máme jedného kocúrika a tri mačičky. Mačiatka budú môcť odísť do nových domovov v polovici novembra.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh M.

Úspešné absolvovanie skúšky pre poradcov chovu

V júni 2013 sa nám úspešne podarilo absolvovať teoretickú aj praktickú skúšku pre poradcov chovu pre kategóriu I a kategóriu II.

Dúfame, že svojimi vedomosťami a znalosťami dokážeme prispieť ku rozvoju chovu mačiek na Slovensku a poradiť aj začiatočníkom.

Úspešné ukončenie kurzu G3 Pawpeds

V júni 2013 sa nám úspešne podarilo ukončiť najvyšší kurz G3 švédskej vzdelávacej organizácie Pawpeds . Táto organizácia spravuje, okrem iného, aj jednu z najznámejších celosvetových databáz mačiek všetkých plemien.



Kurz G3 je pokračovaním kurzu G2, ktorý sme ukončili minulý rok. Sme prvou a zatiaľ jedinou chovateľskou stanicou v strednej Európe, ktorá tento kurz úspešne ukončila.

Viac o týchto kurzoch si môžete prečítať na našej stránke


© Little Blessings 2007-2014
info@littleblessings.eu     info@ragdoll.sk

Všetky texty na týchto stránkach sú chránené autorským zákonom. Ak ich chcete použiť (aj v krátené) je nutný písomný súhlas CHS Little Blessings.

Navštívte nás aj na facebooku: