Little Blessings *SK database server is not available at this time.

Little Blessings *SK is not available at this time.
Please, be kindly and try to connect later.

Little Blessings - Ragdoll cattery, Časté otázky pred kúpou
www.pawpeds.com www.pawpeds.com www.pawpeds.com

Časté otázky pred kúpouAko si kúpiť od nás mačiatko:

Stačí zavolať na naše telefónne číslo alebo nám napísať e-mail a my Vám hneď ako to bude možné odpíšeme a poskytneme aktuálne informácie.
Kontaktné informácie nájdete v časti Kontakty


Čo to znamená keď:

 • je stav mačiatka "voľné"
  Znamená to, že mačiatko ešte stále hľadá svoj nový domov.
 • je stav mačiatka "predbežne rezervované"
  Znamená to, že mačiatko je predbežne rezervované do uvedeného termínu.
 • je stav mačiatka "záväzne rezervované"
  Znamená to, že mačiatko je rezervované, bol zaň zaplatený depozit a čaká na odchod do svojho nového domova.
 • je stav mačiatka "predané"
  Znamená to, že mačiatko už prináša radosť a robí neplechu vo svojom novom domove. Ďalšie informácie o ňom nájdete v sekcii odchovy alebo na jeho vlastnom blogu.

Aká je cena mačiatka?

Cena mačiatka závisí od toho, či je mačiatko určené na maznáčika (pet kvalita), alebo má výstavnú kvalitu, prípadne je určené na výstavy a chov.
Pet kvalita znamená, že mačiatko je zdravé, plne socializované, ale v niektorých detailoch nespĺňa úplne štandard plemena. Druhou možnosťou je, že záujemnca o kúpu mačiatka očakáva, že mačiatko bude v budúcnosti len jeho spoločníkom a v zmysle zmluvy ho po dosiahnutí pohlavnej dospelosti bude kastrovať.
Výstavná kvalita znamená, že mačiatko je zdravé, plne socializované, a úplne spĺňa štandard plemena a v prípade účasti na výstavách má šancu víťaziť. Samozrejme výstavná kvalita neznamená, že máte povinnosť s vaším mačiatkom navštevovať výstavy. Je to len informácia, že mačiatko má výstavné predpoklady.
Mačiatko určené na výstavy a chov znamená, že mačiatko je zdravé, plne socializované, a úplne spĺňa štandard plemena. V zmysle našej kúpno-predajnej zmluvy môže byť najskôr po dosiahnutí titulu IC zaradené do chovu. Cena takéhoto mačiatka je niekoľkonásobne vyššia ako cena mačiatka s výstavnou kvalitou. Ak sa nechcete venovať chovu mačičiek v rámci vlastnej chovnej stanice, nemusíte o tejto kategórii mačiatka uvažovať.

Pretože sa v našej chovnej stanici venujeme predovšetkým zriedkavým farbám u ragdollov (viď stránku Naša filozofia a stránku Prečo si vybrať práve naše mačiatko? ), je cena mačiatka závislá aj od farby vybraného mačiatka.


Ragdoll patrí medzi drahšie a zriedkavejšie plemená mačiek - a to najmä v prípade svetlých farieb a/alebo nosičov čokoládového génu.

Ragdoll je taktiež výnimočný svojou povahou a správaním, preto sa nedajte zmiasť tým, že mačiatko bez preukazu pôvodu sa na ragdolla podobá (viac sa o tom môžete dočítať na samostatnej stránke "Ragdoll?" v sekcii FAQ), aj keď vás bude lákať jeho nižšia cena. Cena za vystavenie preukazu pôvodu je totiž len 5 EUR, čo predstavuje zlomok z ceny mačiatka. Podstatnú časť nákladov z ceny mačiatka predstavujú veterinárne náklady a náklady na registráciu - pas a čip (obvykle do 120-150 EUR). Náklady na stravu/potreby jedného mačiatka sa pohybujú od 100-150 EUR smerom hore. Nízka cena mačiatka môže signalizovať, že práve z hľadiska veterinárnej starostlivosti alebo z hľadiska výživy mačiatko nedostalo to, čo by malo dostať v správnej chovateľskej stanici.

Ak chovateľ predáva mačiatko bez PP (preukazu pôvodu), signalizuje to nekorektnosť z jeho strany, napr. o preukaz pôvodu nemôže požiadať, lebo jeho mačky nie sú chovné, nedodržiava chovateľský poriadok, mačiatka nie sú v zodpovedajúcom zdravotnom stave a pod. Ak chovateľ ponúkne mačiatko bez preukazu pôvodu, tak vám nikto nezaručí, že je potomkom po čistokrvných rodičoch. Na internete je možné stiahnuť veľa preukazov pôvodu, ktoré takýto chovatelia-množitelia používajú na preukázanie pôvodu svojej mačky. Cena mačiatok v pet kvalite (od slušných chovateľských staníc) sa pohybuje od 350 do 600 EUR (obvykle) v závislosti od chovateľskej stanice, výstavných úspechov rodičov, chovných línií, farebnosti ... Cena kvalitného mačiatka určené na chov sa pohybuje od 1000 EUR nahor (obvykle do 3000 EUR) a navyšuje sa podľa farby, chovnej línie a variety. Najdrahšie sú lilové a čokoládové ragdolly zo známych chovateľských línií. Je to prirodzené, pretože štatisticky z 9 ragdollov budú 4 sealoví (tmavo-hnedí), 2 modrí, 2 čokoládoví a 1 lilový. "Čokoládový" gén, ktorý je zodpovedný za čokoládové alebo lilové sfarbenie je v populácii ragdollov veľmi zriedkavý (na rozdiel od iných plemien). Je ho aj veľmi ťažké v populácii chovateľsky udržať. Takže v skutočnosti nebude lilových ragdollov 1/9 - ako by to podľa štatistiky malo byť, ale 1/90 a menej.


Čo je v cene mačiatka určeného na maznáčika?

 • mačiatka od nás odchádzajú vo veku minimálne 3 mesiacov (obykle 13-14 týzdňov)
 • mačiatka sú kompletne odčervené (3x)
 • mačiatka sú 2x kompletne zaočkované (3 kombinácia + 5 kombinácia)
 • všetky mačiatka majú Európsky pet-pass
 • všetky mačiatka sú čipované
 • mačiatka sú predávané na základe kúpno-predajnej zmluvy uzatvorenej v zmysle občianskeho zákonníka
 • mačiatka dostanú základnú výbavičku (strava na prvé týždne, jeho hračky a ostatné podľa potreby)
 • mačiatka dostanú DVDčko (DVD-čka) so všetkými svojimi fotografiami
 • mačiatka majú preukaz pôvodu (PP)
 • mačiatka sú pred odchodom k novému majiteľovi kontrolované veterinárnym lekárom a majú záznam veterinárneho vyšetrenia
 • mačiatka sú registrované v svetovej databáze ragdollov, je možné dohľadať predkov 10 generácií dozadu
 • ak to je aspoň trochu možné mačiatka dovezieme novému majiteľovi, aby sme sa zoznámili s prostredím, kde bude mačiatko žiť
 • samozrejmosťou je chovateľský servis
 • v prípade záujmu ponúkame možnosť prezentácie vášho mačiatka na stránkach našej chovateľskej stanice (jeho vlastný blog - internetový denníček)

V prípade požiadavky zrealizujeme u mačiatka genetické testy na farbu
a s mačiatkom dodáme aj výsledky testov.


Čo je v cene mačiatka určeného na chov?

 • Podmienky sú rovnaké ako u pet-maznáčika, ale
 • s mačiatkom dodávame automaticky aj genetický test na farbu / agouti gén - podľa typu mačiatka (nie u každého sú všetky testy zaujímavé),
 • v prípade požiadavky dodáme aj výsledky testu na krvnú skupinu,
 • v prípade požiadavky dodáme aj výsledky testu FeLV, FIV, HCM1, HCM2, PKD.

Je nutné sa zúčastňovať na výstavách?

Preukaz pôvodu neznamená, že sa musíte zúčasňovať výstav. Rozhodnutie o účasti závisí len od Vás. Preukaz pôvodu Vám dáva informáciu o minimálne 4 generáciách rodičov mačiatka, ich farbách a varietách a o chovných líniách z ktorých pochádzajú.

V našej chovnej stanici predávame mačiatka výhradne len s preukazom pôvodu a v prípade potreby Vám s účasťou na výstavách pomôžeme a poradíme.

Ak máte záujem o mačiatko bez preukazu pôvodu skúste si vybrať z ponuky mačiatok, ktoré nájdete v útulku a ktoré Vás budú ľúbiť úplne rovnako celým svojím srdiečkom. Možno práve to jedno, ktoré hľadá nový domov je ako stvorené priamo pre Vás …


We are English speaking.

If you have some questions, please do not hesitate to contact us.

English version of this web site is in process. For this time, please use Translator.

Majitelia mačiek sa v slabých chvíľach občas zamýšľajú nad tým, či sú oni pánmi mačiek alebo je to naopak.

Mačky sa nad tým zamýšľať nemusia.Aktuality
Naše výstavné úspechy vo Viničnom (SK)

14.6.2014 sa náš odchov zúčastnil na medzinárodnej výstave vo Viničnom.

Pr Heyden Shay Little Blessings (Rag a 04 21) získal svoj prvý CAPIB a nomináciu do BIS. BIS-ku sa mu následne podarilo vyhrať.
Gratulujeme

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatko

Dňa 5. mája 2014 sa GIC Olivii Abayomis*S a Eulalie Bazillovi *CZ narodila krásna dcéra - čokoládová mitted lynx mačička.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh P.

Máme mačiatka

Dňa 8. decembra 2013 sa SC Emme Little Blessings*SK a Eulalie Bazillovi*CZ narodili dve krásne dcéry a päť synáčikov.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh O.

Naše výstavné úspechy vo Viedni (A)

9.11.2013 sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave vo Viedni (A).

Naša budúca hviezda Kubko Little Blessings (Rag c 04), získal svoj tretí CAC - je z neho Champion.

CH Grétka Ragdollssong (Rag b 04 21), získala 1 x CACIB - je z nej Interchampion.

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatka

Dňa 5.10.2013 sa GIC Olivii Abayomis*S a Eulalie Bazillovi *CZ narodil krásny syn - Nelson.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh N.

Naše výstavné úspechy vo Viničnom (SK)

21. 9. 2013 a 22.9.2013 sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave vo Viničnom.

Naša budúca hviezda Kubko Little Blessings (Rag c 04), konečne začal súťažiť v kategórii dospelých, získal 2 x CAC.

CH Grétka Ragdollssong (Rag b 04 21), začala súťažiť v kategórii Championov, získala 2 x CACIB.

CH Ice Chérie Little Blessings (Rag j 21), začala taktiež súťažiť v kategórii Championov, získala 2 x CACIB.

Aj naše odchovy boli úspešné.
Heyden Shay Little Blessings (Rag a 04 21) získal svoj tretí CAP a zároveň aj nomináciu do BIS. BIS neuter vyhral, porazil dvoj mainov! Stal sa z neho Premior.

Výstavnú kariéru zakončil aj Gordy Little Blessings (Rag a 21) ziskom svojho posledného CAGCIB. Stal sa z neho GrandInterchampion.

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatka

Dňa 9.8.2013 sa IC Princess Charlotte á Chardani *DK a Eulalie Bazillovi *CZ narodili štyri krásne mačiatka. Máme jedného kocúrika a tri mačičky. Mačiatka budú môcť odísť do nových domovov v polovici novembra.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh M.

Úspešné absolvovanie skúšky pre poradcov chovu

V júni 2013 sa nám úspešne podarilo absolvovať teoretickú aj praktickú skúšku pre poradcov chovu pre kategóriu I a kategóriu II.

Dúfame, že svojimi vedomosťami a znalosťami dokážeme prispieť ku rozvoju chovu mačiek na Slovensku a poradiť aj začiatočníkom.

Úspešné ukončenie kurzu G3 Pawpeds

V júni 2013 sa nám úspešne podarilo ukončiť najvyšší kurz G3 švédskej vzdelávacej organizácie Pawpeds . Táto organizácia spravuje, okrem iného, aj jednu z najznámejších celosvetových databáz mačiek všetkých plemien.Kurz G3 je pokračovaním kurzu G2, ktorý sme ukončili minulý rok. Sme prvou a zatiaľ jedinou chovateľskou stanicou v strednej Európe, ktorá tento kurz úspešne ukončila.

Viac o týchto kurzoch si môžete prečítať na našej stránke


© Little Blessings 2007-2014
info@littleblessings.eu     info@ragdoll.sk

Všetky texty na týchto stránkach sú chránené autorským zákonom. Ak ich chcete použiť (aj v krátené) je nutný písomný súhlas CHS Little Blessings.

Navštívte nás aj na facebooku: