Mačiatka z vrhu H


Dňa 21. 7. 2011 sa
GIC Abbé Bambin de Villia, SK a
GIC Idefixovi Lenitas of Little Blessings, DE
narodili tri krásne mačiatka.V našej chovateľskej stanici sa narodili 21.7.2011 tri krásne mačiatka Pre mačiatka hľadáme nové domovy, do ktorých budú môcť priniesť svoje svetielko mačačieho šťastia. Do svojich nových domovov môžu odísť koncom októbra 2011.

Mačiatka budú mať preukaz pôvodu, Európsky pet-pas, budú kompletne očkované (2x, trojkombinácia + päťkombinácia), odčervené (3x), začipované (ISO čip), v 100% zdravotnej kondícii.

Mačiatka budú plne socializované, schopné používať krytý mačačí záchodík a plné odhodlania prinášať more radosti a "páchať neplechu" vo svojich nových domovoch.


Matka: GIC Abbé Bambin de Villia, SK

Farba: Rag a 04, Ragdoll Blue Mitted
Titul: GIC - Grand Interšampión
Narodená: 14.5.2007


Podrobnejšie informácie o matke mačiatok.

Otec: GIC Idefix Lenitas of Little Blessings, DE

Farba: Rag c 21, Ragdoll Lilac Lynx Colorpoint
Titul: GIC - Grand Interšampión
Narodený: 23. 2. 2009


Podrobnejšie informácie o otcovi mačiatok.


Mačiatka


Happy vyvádza nezbednosti u Simonky a Miška, Heyden Shay sa nechá rozmaznávať u Nikol, Hermiona Freya vládne domácnosti u Gabriely .

Všetky mačiatka z tohto vrhu sú už v nových domovoch. Ak máte záujem o naše mačiatko, môžete si rezervovať niektorého nezbedníka z nasledujúceho/nasledujúcich vrhov.

Pre rýchlu navigáciu kliknite na meno mačiatka.


na začiatok stránky


Mačička Happy Little Blessings SK


Farba: Rag a 21,
Ragdoll Blue Lynx Colorpoint
svetlý modrý colorpoint s kresbou

Genetický kód: Aa Bb dd
(nosič čokoládového génu)

Stav: v novom domove
u Simonky a Miška
Happy je mačička, ktorej povahu najlepšie možno popísať pomocou jej mena.
Je šťastná, že je na svete, že môže behať, skákať, vyvádzať, hrať sa a robiť nezbedy. Rada vyvoláva mačiatkovské hry, vo svojich 7 týždňoch najviac miluje naháňačky a iné divoké 'bojové' hry. Neobsedí ani chvíľku a keď sa jej nepodarí na naháňačku nahovoriť žiadneho zo súrodencov, skúša to aj s dospelými mačkami - mamou, otcom... Momentálne sa v našej domácnosti naháňajú väčšinou len dve mačiatka, jednou je Happy a druhým niektorý z jej súrodencov - ten tretí obvykle odychuje po predchádzajúcej naháňačke. Dokáže unaviť oboch súrodencov. Happy je momentálne najmenším mačiatkom z vrhu, ale energie má dostatok pre celý regiment. Má nádherné modré očká. Jej svet je jednoducho tak zaujímavý, že deň je príliš krátky na to, aby sa stihla aj dosť pohrať aj napapať aj pospinkať si.

Happy je rezervovaná pre Simonku a Miška, ktoré snáď budú jej temperamentu stačiť. Rovnako ako Simonka miluje naháňanie za mávatkom a pravdepodobne aj každú nezbednosť. Vybrali sme pre ňu nový domov, v ktorom je veľa lásky, slnka a hlavne zábavy - Happy nikdy nebude ofučaná, nevrlá ani naštvaná a určite neprepadne depresiám. Myslíme si, že bude žiť podľa hesla "slniečko svieť a ja si budem užívať život".

Happy je dynamická, rýchla, akčná... prvá vyliezla z ohrádky, ako prvej sa jej podarilo otvoriť dvere do kuchyne. Keď ju hľadáte medzi mačiatkami, treba nájsť to, za ktorým sa vytvára parová stopa ako za tryskovým lietadlom - určite to bude Happy.
na začiatok stránky


Mačička Hermiona Freya Little Blessings SK


Farba: Rag a 21,
Ragdoll Blue Lynx Colorpoint
svetlý modrý colorpoint s kresbou

Genetický kód: Aa Bb dd
(nosič čokoládového génu)

Stav:v novom domove u Gabriely
Hermiona Freya je väčšia z našich dvoch mačičiek. Povahovo bude patriť medzi kľudné, nezávislé, pohodové mačičky. Potrebuje k životu ľudský záujem, rada sa hrá s mávatkom, rada sa naháňa s Happy - ale sama nezbednosti neorganizuje. Má rada maznanie a nosenie v náručí, neprotestuje, keď ju škrabkáme a hladkáme - vtedy začne vrnieť. Ak by sme ju mali charakterizovať z hľadiska povahy, aj napriek tomu že u tak malého mačiatka by ste očakávali nezbednosti, Hermiona je pokojná, dôsledná, vyrovnaná. Nikdy blaznivo neuteká ku tanieru žrádla - ale decentne si prikráča a kľudne sa napapá. Miluje fontánu a tečúcu vodu - pravdepodobne z nej bude mačka "vodná". Vo svojich 7 týždňoch chodí zatiaľ ako jediná piť z fontánky veľkých mačiek.

Je tzv. "vedecký typ" - podrobne preskúma novú hračku, nové jedlo, nové škrabadlo... potom premyslí ako sa treba zachovať, navrhne experimentálne overenie svojho postupu a až potom koná. Nemá v povahe vyvádzať nezbednosti, neorganizuje hry ani naháňačky.

Miluje kuracie mäso v akejkoľvek podobe a niekedy sa dokáže napráskať tak, že miesto žalúdka má guličku. Má peknú širokú hlavu, široko posadené uši - možno v sebe skrýva aj výstavný potenciál. Ak sa nezmení jej povaha, bude si výstavy užívať rovnako ako jej mama.
na začiatok stránky


Kocúrik
Heyden Shay Little Blessings SKFarba: Rag a 04 21,
Ragdoll Blue Lynx Mitted
svetlý modrý mitted s kresbou

Genetický kód: Aa Bb dd
(nosič čokoládového génu)

Stav: v novom domove u Nikol
Heyden je momentálne najväčší kocúrik, ktorý sa v našej stanici narodil. Jeho pôrodná hmotnosť síce nebola nijako oslňujúca - 106 g - taká normálna na kocúrika, ale Heyden ukázal svoje schopnosti už v prvých dňoch. Kým ostatné dve mačičky mali na začiatku problém nájť mamino mlieko, on to od prvého okamihu zvládal priam bravúrne. Našiel mliečko, chytil sa mamy a pil a pil a ... no občas aj spal - ale väčšinou s cecíkom v papuľke. Toto správanie sa samozrejme muselo prejaviť aj na jeho hmotnosti. Očká otvoril až koncom druhého týždňa a moc sa teda mu nechcelo. Kým jeho sestrička Happy usilovne skúmala celý pôrodný box, zametala nožičkami a ťahala za sebou tulenie bruško, Heyden sa obmedzil len na pohyb smerom ku mame. Keď Abbé náhodou vstala a presunula sa, počkal kým si našla nové miestočko a presunul sa optimalizovanou cestou smerom ku mliekárničke. Koncom tretieho týždňa to dotiahol do dokonalosti, keď sa naučil zachytiť o maminu srsť tak, že ani pri presune ho Abbé nestratila. Ak tak sme par krát videli mamičku Abbé ako vyskakuje z pôrodného boxu a na brušku má prisatého, ako kliešť, kocúrika Heydena. Jeho základná charakteristika - spím alebo papám - mu zostala až doteraz.

Samozrejme, ako prvý začal papať granulky, mäsko, kuracinku... Nemal úctu ani pred granulkami, ktoré boli určené pre maminu Abbé. Bol to úžasný pohľad ako sa malé mačiatko snaží rozchrúmať dospelácke granulky - a verte, že bol úspešný.We are English speaking.

If you have some questions, please do not hesitate to contact us.

English version of this web site is in process. For this time, please use Translator.

Majitelia mačiek sa v slabých chvíľach občas zamýšľajú nad tým, či sú oni pánmi mačiek alebo je to naopak.

Mačky sa nad tým zamýšľať nemusia.Aktuality
Naše výstavné úspechy vo Viničnom (SK)

14.6.2014 sa náš odchov zúčastnil na medzinárodnej výstave vo Viničnom.

Pr Heyden Shay Little Blessings (Rag a 04 21) získal svoj prvý CAPIB a nomináciu do BIS. BIS-ku sa mu následne podarilo vyhrať.
Gratulujeme

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatko

Dňa 5. mája 2014 sa GIC Olivii Abayomis*S a Eulalie Bazillovi *CZ narodila krásna dcéra - čokoládová mitted lynx mačička.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh P.

Máme mačiatka

Dňa 8. decembra 2013 sa SC Emme Little Blessings*SK a Eulalie Bazillovi*CZ narodili dve krásne dcéry a päť synáčikov.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh O.

Naše výstavné úspechy vo Viedni (A)

9.11.2013 sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave vo Viedni (A).

Naša budúca hviezda Kubko Little Blessings (Rag c 04), získal svoj tretí CAC - je z neho Champion.

CH Grétka Ragdollssong (Rag b 04 21), získala 1 x CACIB - je z nej Interchampion.

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatka

Dňa 5.10.2013 sa GIC Olivii Abayomis*S a Eulalie Bazillovi *CZ narodil krásny syn - Nelson.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh N.

Naše výstavné úspechy vo Viničnom (SK)

21. 9. 2013 a 22.9.2013 sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave vo Viničnom.

Naša budúca hviezda Kubko Little Blessings (Rag c 04), konečne začal súťažiť v kategórii dospelých, získal 2 x CAC.

CH Grétka Ragdollssong (Rag b 04 21), začala súťažiť v kategórii Championov, získala 2 x CACIB.

CH Ice Chérie Little Blessings (Rag j 21), začala taktiež súťažiť v kategórii Championov, získala 2 x CACIB.

Aj naše odchovy boli úspešné.
Heyden Shay Little Blessings (Rag a 04 21) získal svoj tretí CAP a zároveň aj nomináciu do BIS. BIS neuter vyhral, porazil dvoj mainov! Stal sa z neho Premior.

Výstavnú kariéru zakončil aj Gordy Little Blessings (Rag a 21) ziskom svojho posledného CAGCIB. Stal sa z neho GrandInterchampion.

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatka

Dňa 9.8.2013 sa IC Princess Charlotte á Chardani *DK a Eulalie Bazillovi *CZ narodili štyri krásne mačiatka. Máme jedného kocúrika a tri mačičky. Mačiatka budú môcť odísť do nových domovov v polovici novembra.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh M.

Úspešné absolvovanie skúšky pre poradcov chovu

V júni 2013 sa nám úspešne podarilo absolvovať teoretickú aj praktickú skúšku pre poradcov chovu pre kategóriu I a kategóriu II.

Dúfame, že svojimi vedomosťami a znalosťami dokážeme prispieť ku rozvoju chovu mačiek na Slovensku a poradiť aj začiatočníkom.

Úspešné ukončenie kurzu G3 Pawpeds

V júni 2013 sa nám úspešne podarilo ukončiť najvyšší kurz G3 švédskej vzdelávacej organizácie Pawpeds . Táto organizácia spravuje, okrem iného, aj jednu z najznámejších celosvetových databáz mačiek všetkých plemien.Kurz G3 je pokračovaním kurzu G2, ktorý sme ukončili minulý rok. Sme prvou a zatiaľ jedinou chovateľskou stanicou v strednej Európe, ktorá tento kurz úspešne ukončila.

Viac o týchto kurzoch si môžete prečítať na našej stránke


© Little Blessings 2007-2014
info@littleblessings.eu     info@ragdoll.sk

Všetky texty na týchto stránkach sú chránené autorským zákonom. Ak ich chcete použiť (aj v krátené) je nutný písomný súhlas CHS Little Blessings.

Navštívte nás aj na facebooku: