Mačiatka z vrhu J


Dňa 25.6.2012 sa
SC Emme Little Blessings, SK a
GIC Idefixovi Lenitas of Little Blessings, DE

narodilo päť krásnych mačiatok.V našej chovateľskej stanici máme momentálne päť krásnych mačiatok, ktoré k nám prišli 25.6.2012. Pre mačiatka hľadáme nové domovy, do ktorých budú môcť priniesť svoje svetielko mačačieho šťastia. Do svojich nových domovov môžu odísť koncom septembra.

Všetky mačiatka budú mať preukaz pôvodu, Európsky pet-pas, budú kompletne očkované (2x, trojkombinácia + päťkombinácia), odčervené (3x), začipované (ISO čip), v 100% zdravotnej kondícii.

Mačiatka budú plne socializované, schopné používať krytý mačačí záchodík a plné odhodlania prinášať more radosti a "páchať neplechu" vo svojich nových domovoch.

Z predchádzajúceho vrhu G od rovnakých rodičov sa narodilo taktiež 5 mačiatok, momentálne dvaja kocúrikovia dosiahli titul InterChampion - Gordy a George a jedna mačička dosiahla titul InterPremior - Gaia. Aj rodokmeň týchto mačiatok je veľmi zaujímavý - mama je Supreme Champion (najvyšší možný titul vo Fife), rovnako aj jej otec Attila Magic Merki je Supreme Champion a jej stará mama Priscilla Magic Gold of Eulalie je Supreme Champion.


Narodili sa nám 4 kocúrikovia (2x Rag a a 2x Rag e 21)
a 1 mačička (Rag g 21).


  JACOB - kocúrik Rag a
Modrý colorpoint
v novom domove u Alice, Alicky a Stelky

  JEANETTE - mačička Rag g 21
Modrá korytnačinová (modro-krémová) lynx colorpoint
v novom domove u Aďky

  JESPER JINX - kocúrik Rag a
Modrý colorpoint
v novom domove u Ľubky


JIMMY - kocúrik Rag e 21
Krémový colorpoint
s kresbou
v novom domove u Danice

 
JUNIOR - kocúrik Rag e 21
Krémový colorpoint
s kresbou
v novom domove u Alice, Alicky a Stelky
Matka: SC Emma Little Blessings, SK

Farba: Rag g, Ragdoll Blue Cream Colorpoint
Titul: SC - Supreme Champion (najvyšší možný FiFe titul)
Narodená: 13.7.2009


Podrobnejšie informácie o matke mačiatok.

Otec: GIC Idefix Lenitas, DE

Farba: Rag c 21, Ragdoll Lilac Lynx Colorpoint
Titul: GIC - Grand Interšampión (medzinárodný Grand-šampión)
Narodený: 23. 2. 2009


Podrobnejšie informácie o otcovi mačiatok.

na začiatok stránky


Kocúrik Jesper Jinx Little Blessing *SK


Farba: Rag a
Ragdoll Blue Colorpoint
modrý colorpoint

Genetický kód: Bb dd

Stav: v novom domove u Ľubky
Tento kocúrik je pravý opak svojho väčšieho modrého bračeka. Má síce rovnako nádherné tmavé očká, ale bude v dospelosti tmavší, bude mať výrazný tmavý modrý kožúšok. Má rovnako dobrú postavu, krátku v type, perfektný profil a nádhernú huňatú srsť. Na prvý pohľa pôsobí oveľa mohutnejšie ako jeho braček, ale keď ho chytíte, zistíte, že veľkú časť dojmu vyvoláva práve jeho huňatý kožúšok. Váži len o pár gramov menej ako jeho väčší bráško. Povahovo je strááášne ukecaný. Od prvého okamihu, keď ho niekto zobral na ruky, tak začal komunikovať. Ostatné mačiatka sa obzerali okolo seba a hodnotili situáciu, on vyjadroval svoj názor - a to dosť hlasno. Platí to doteraz. Má vrtuľku v zadočku, ani chvíľu neobsedí, neustále sa naháňa, je div, že stíha aj poriadne naplniť svoje bruško. Na rukách sa nosí rád, ale vydrží mu to len veľmi krátko, pretože má predsa ešte spúúúústu povinností, ktoré treba splniť/vyriešiť/vybaviť... Bude pravdepodobne z toho druhu kocúrov (ako náš Frederik), ktorí po príchode pánička domov považujú za podstatné vyrozprávať mu, čo všetko cez deň robili - čiže asi 30 minutový monológ. Bohužial ho asi vobec nebude zaujímať, čo ste cez deň robili vy. A nezáujem o svoju osobu určite nebude tolerovať, ale bude sa hlasno domáhať svojich práv. Má absolútne presnú predstavu, na čo má v živote právo - napríklad spať na vašej klávesnici, či byť pohladkaný.

6 months

More photos:7 týždňov

Fotografie: Facebook album


5 týždňov

Fotografie: Facebook album


   

4 týždne

Fotografie: Facebook album


3 týždne

Fotografie: Facebook album

 


na začiatok stránky


Kocúrik Junior Little Blessing *SK


Farba: Rag e 21
Ragdoll Cream Lynx Colorpoint
krémový colorpoint s kresbou

Genetický kód: Bb dd Oy Aa

Stav: v novom domove u Alice, Alicky a Stelky
Tento krémový kocúrik je momentálne najväčšie mačiatko z vrhu. Chvíľu to síce trvalo, kým dohonil svojho modrého bračeka, potom chvíľu súťažili, kto bude väčší - no a krémačik jednoznačne vyhral. Pôrodná hmotnosť bola 112 g. Od okamihu svojho narodenia mal jediný životný cieľ - najesť sa a ešte raz sa najesť a ešte raz sa poriadne najesť. V prvých týždňoch svojho života sa bol schopný najesť tak, že nevládal zdvihnúť bruško zo zeme, ani sa pohybovať. Nožičky boli ešte príliš slabé, aby dokázali pohnúť tým obrovským bruškom. Bol ako naše malé biele chlpaté prasiatko. S takýmto duševným postojom, niet divu, že je z neho najväčší kocúrik.
Snaha spapať všetko, čo sa objaví v jeho dohľade mu zostala. Len teraz už športom a nezbednosťami, ktoré vyvádza s ostatnými mačiatkami, udržiava bruško v rozumných rozmeroch. Povahovo to bude určite nesmierne kľudný a pohodový kocúrik, má výstavnú kvalitu - perfektné posadenie ušiek, robustné telo, perfektný profil. Je veľmi odvážny, pri svojich prvých experimentoch so životom mimo mačiatkovskej ohrádky sa nebál a syčaním odohnal svojho otca Idefixa. Bol to naozaj úžasný pohľad, ako veľký kocúr cúva pred malým naježeným mačiatkom.
Vyrástol na hravého nezbedného kocúra, ktorý sa veľmi rád nosí na rukách a často príde za vami pre pohladenie a pusu. Rád spí pritúlený ku "svojmu" človiečikovi. Ak sa vám páčia extrémne svetlé farby, toto môže byť pravý nezbedník pre vás. Ak si neviete predstaviť, ako môže vyzerať dospelý krémový kocúr (predsa je to len zriedkavá farebná kombinácia), pozrite sa na našom Facebooku na nášho Georga.

7 týždňov

Fotografie: Facebook album

   

5 týždňov

Fotografie: Facebook album


4 týždne

Fotografie: Facebook album


3 týždne

Fotografie: Facebook album

 


na začiatok stránky


Kocúrik Jacob Little Blessing *SK


Farba: Rag a
Ragdoll Blue Colorpoint
modrý colorpoint

Genetický kód: Bb dd

Stav: v novom domove u Alice, Alicky a Stelky
Tento kocúrik je jedno z najväčších mačiatok v tomto vrhu ale aj celkovo v našej chovateľskej stanici. Má veľmi dobrý potenciál a výstavnú kvalitu. Má veľmi dobrú kostru, skutočne tmavo-tmavo modré oči, ale celková farba jeho modrého kožúšku bude bledšia ako u jeho menšieho modrého súrodenca. Je to modrý kocúrik, ale pravdepodobne skončí len ako jemne vyfarbený krásavec. Nebude mať dlhú "perskú srsť", takže jeho srsť bude ľahko udržiavateľná, ale má nádherný hustý a bohatý huňatý chvost. V porovnaní so súrodencami má veľmi mohutné packy, čo dáva predpoklad mohutného vzrastu aj v budúcnosti. Na jeho siedmo-týždňové narodeniny vážil 1056g, čo je viac ako pekná hmotnosť na ragdolie mačiatko. Je milý a pritulný, ale nebude z neho dominantný kocúr. Ak môže, radšej uhne naháňačke súrodencov, snaží sa nájsť kľudné miesto na spanie. Má rád, keď sa môže vyvaľovať na slniečku a na posteli, má proste rád svoj kľud a pokoj. Nebojí sa ani hlasných zvukov.
Vyrastie z neho kľuďas, pohodový kocúrik, určite bude absolútne imúnny voči stresu - proste veľký macko, ktorý si je vedomý svojej sily a nepotrebuje si dokazovať vlastnú dôležitosť. Hľadá novú rodinu, ktorá bude rešpektovať jeho prirodzenosť. Za mávatkom sa bude ochotný naháňať len chvíľku a určite ho vždy nájdete na jeho obľúbených miestočkách, ako s nadhľadom kontroluje situáciu vo svojom okolí. Keď ho zoberiete na ruky a on práve nebude záujem, určite bude hlasno protestovať - keď sa mu niečo nepáči, nemá problém vám "slušne" oznámiť svoj názor. Doteraz ostalo vždy len pri slovných protestoch, nikdy sa nesnažil utiecť, zoskočiť - rešpektuje rozhodnutie silnejšieho.

7 týždňov

Fotografie: Facebook album


5 týždňov

Fotografie: Facebook album


4 týždne

Fotografie: Facebook album


3 týždne

Fotografie: Facebook album

 


na začiatok stránky


Kocúrik Jimmy Little Blessing *SK


Farba: Rag e 21
Ragdoll Cream Lynx Colorpoint
krémový colorpoint s kresbou

Genetický kód: Bb dd Oy Aa

Stav: v novom domove u Danice
Náš miláčik sa narodil ako najmenší kocúrik z vrhu, mal len 68g, čo je na ragdolla dosť málo. Od prvého okamihu mal však strašnú chuť žiť a papať. Keď ho silnejší súrodenci odstrčili od maminky, vrhal sa na flašu s mliekom a ako sa hovorí - "splav mal teda poriadny". Z hľadiska hmotnostných prírastkov priberal a rástol najrýchlejšie. Momentálne je už veľkostne takmer nerozoznateľný od ostatných súrodencov.
To čo mu príroda ubrala na váhe, mu vysokou mierou doplnila na inteligencii. Je to jednoznačne najinteligentnejší kocúrik z tohto vrhu. Ako prvý pochopil, ako sa používaju dvierka na záchode a ako treba vyskočiť z ohrádky. Ako prvý začal sám papať granulky. Je nesmierne odvážny, bez problémov sa vydá na výskumnú výpravu po byte, preskúmal už aj fontány a naučil sa z nich piť. Ak môžeme povedať, že menší modrý kocúrik má vrtuľku v zadočku, tak náš miláčik má v zadočku raketový pohon. Je všade kam sa len pozriete, tam sa na vás usmieva. Veľmi rád má ľudský záujem, má nevyčerpateľnú chuť hrať sa s mávatkami, alebo s ľudskou rukou. Baví ho všetko, všetko nové, nepoznané. Celý svet chápe ako miesto, ktoré bolo stvorené len pre jeho zábavu. Hľadá novú rodinu, ktorá ho bude podporovať v jeho záujme sa vzdelávať a snahe preskúmať celý svet. Veľmi rád a veľmi hlasno pradie, keď ho držíte na rukách.
Ak sa vám páčia extrémne svetlé farby, toto môže byť pravý nezbedník pre vás. Ak si neviete predstaviť, ako môže vyzerať dospelý krémový kocúr (predsa je to len zriedkavá farebná kombinácia), pozrite sa na našom Facebooku na nášho Georga.

7 týždňov

Fotografie: Facebook album


5 týždňov

Fotografie: Facebook album

4 týždne

Fotografie: Facebook album


3 týždne

Fotografie: Facebook album

 


na začiatok stránky


Mačička Jeanette Little Blessing *SK


Farba: Rag g 21
Ragdoll Blue-Cream (blue tortie)
Colorpoint Lynx
modro-krémová (korytnačinová)
colorpoint s kresbou

Genetický kód: Bb dd Oo Aa

Stav: v novom domove u Aďky
Jeanette sa narodila ako jediná mačička v tomto vrhu. Jej pôrodná hmotnosť bola 98g. Pomerne skoro sa rozhodla, že jednoduchšie ako bojovať o mamine cecíky s bráškami, je nechať sa nakŕmiť a tak podstatná časť jej mliečnej výživy tiekla z flašky. Nemala žiadne duševné problémy, chytila do papuľky cumlík a ťahala tak, že vo flaške sa vytvoril mliečny vír od množstva vzduchových bubliniek. V treťom týždni dokázala "na jedno nadýchnutie" vypiť celú flašku.
Jeanette je neskutočne nádherná a nesmierne inteligentná - jednoducho povedané, tak ako u krásnej ženy, aj u mačky je to vražedná kombinácia. Vie veľmi rýchlo vyhodnotiť situáciu a spracovať svoje okolie pre svoj prospech. Už ako maličká, keď chcela ísť na ruky tak sa nenamáhala mňaukať, ako jej bráško, ale prišla a posadila sa do výhľadu, usmiala sa, uprela na vás nebesky modré oči - čo myslíte koľko sekúnd trvalo, kým sa ocitla v náručí? Svojím pohľadom dokáže veľmi ľahko aj teraz manipulovať s okolím. Miluje nosenie na rukách, veľmi často nám zaspala v náručí, alebo na našich nohách - potrebuje teplý dotyk. Behať a vyvádzať dokáže rovnako ako jej bráškovia.
Určite bude potrebovať novú rodinu, ktorá bude ochotná nechať sa manipulovať, nosiť ju na rukách a rozmaznávať. Pre ňu to najpodstatnejšie bude more lásky a ešte kúsok, ktoré bude potrebovať k životu. Ak sa s ňou rozhodnete chodiť na výstavy, má šancu víťaziť a veríme tomu, že dokáže počas posúdenia zmanipulovať aj posudzovateľa a zaradiť ho do dlhej rady svojich obdivovateľov. Určite takéto typy nádherných a inteligentných žien poznáte - potom poznáte aj našu Jeanette. No a samozrejme stále pradie.

7 týždňov

Fotografie: Facebook album
5 týždňov

Fotografie: Facebook album


4 týždne

Fotografie: Facebook album


3 týždne

Fotografie: Facebook album

 Spoločné fotografie mačiatok

Už sme otvorili očká a toto sú naše prvé portréty.
Viac fotografií nájdete v našom albume.We are English speaking.

If you have some questions, please do not hesitate to contact us.

English version of this web site is in process. For this time, please use Translator.

Majitelia mačiek sa v slabých chvíľach občas zamýšľajú nad tým, či sú oni pánmi mačiek alebo je to naopak.

Mačky sa nad tým zamýšľať nemusia.Aktuality
Naše výstavné úspechy vo Viničnom (SK)

14.6.2014 sa náš odchov zúčastnil na medzinárodnej výstave vo Viničnom.

Pr Heyden Shay Little Blessings (Rag a 04 21) získal svoj prvý CAPIB a nomináciu do BIS. BIS-ku sa mu následne podarilo vyhrať.
Gratulujeme

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatko

Dňa 5. mája 2014 sa GIC Olivii Abayomis*S a Eulalie Bazillovi *CZ narodila krásna dcéra - čokoládová mitted lynx mačička.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh P.

Máme mačiatka

Dňa 8. decembra 2013 sa SC Emme Little Blessings*SK a Eulalie Bazillovi*CZ narodili dve krásne dcéry a päť synáčikov.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh O.

Naše výstavné úspechy vo Viedni (A)

9.11.2013 sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave vo Viedni (A).

Naša budúca hviezda Kubko Little Blessings (Rag c 04), získal svoj tretí CAC - je z neho Champion.

CH Grétka Ragdollssong (Rag b 04 21), získala 1 x CACIB - je z nej Interchampion.

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatka

Dňa 5.10.2013 sa GIC Olivii Abayomis*S a Eulalie Bazillovi *CZ narodil krásny syn - Nelson.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh N.

Naše výstavné úspechy vo Viničnom (SK)

21. 9. 2013 a 22.9.2013 sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave vo Viničnom.

Naša budúca hviezda Kubko Little Blessings (Rag c 04), konečne začal súťažiť v kategórii dospelých, získal 2 x CAC.

CH Grétka Ragdollssong (Rag b 04 21), začala súťažiť v kategórii Championov, získala 2 x CACIB.

CH Ice Chérie Little Blessings (Rag j 21), začala taktiež súťažiť v kategórii Championov, získala 2 x CACIB.

Aj naše odchovy boli úspešné.
Heyden Shay Little Blessings (Rag a 04 21) získal svoj tretí CAP a zároveň aj nomináciu do BIS. BIS neuter vyhral, porazil dvoj mainov! Stal sa z neho Premior.

Výstavnú kariéru zakončil aj Gordy Little Blessings (Rag a 21) ziskom svojho posledného CAGCIB. Stal sa z neho GrandInterchampion.

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatka

Dňa 9.8.2013 sa IC Princess Charlotte á Chardani *DK a Eulalie Bazillovi *CZ narodili štyri krásne mačiatka. Máme jedného kocúrika a tri mačičky. Mačiatka budú môcť odísť do nových domovov v polovici novembra.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh M.

Úspešné absolvovanie skúšky pre poradcov chovu

V júni 2013 sa nám úspešne podarilo absolvovať teoretickú aj praktickú skúšku pre poradcov chovu pre kategóriu I a kategóriu II.

Dúfame, že svojimi vedomosťami a znalosťami dokážeme prispieť ku rozvoju chovu mačiek na Slovensku a poradiť aj začiatočníkom.

Úspešné ukončenie kurzu G3 Pawpeds

V júni 2013 sa nám úspešne podarilo ukončiť najvyšší kurz G3 švédskej vzdelávacej organizácie Pawpeds . Táto organizácia spravuje, okrem iného, aj jednu z najznámejších celosvetových databáz mačiek všetkých plemien.Kurz G3 je pokračovaním kurzu G2, ktorý sme ukončili minulý rok. Sme prvou a zatiaľ jedinou chovateľskou stanicou v strednej Európe, ktorá tento kurz úspešne ukončila.

Viac o týchto kurzoch si môžete prečítať na našej stránke


© Little Blessings 2007-2014
info@littleblessings.eu     info@ragdoll.sk

Všetky texty na týchto stránkach sú chránené autorským zákonom. Ak ich chcete použiť (aj v krátené) je nutný písomný súhlas CHS Little Blessings.

Navštívte nás aj na facebooku: