Mačiatka z vrhu L


Dňa 20.4.2013 sa
IC Mini Pearl á Chardani *DK a
IC Georgovi Little Blessings *SK

narodili tri krásne dcéry a jeden syn.V našej chovateľskej stanici sa dňa 20.4.2013 narodili štyri krásne mačiatka - tri dievčatá a jeden chlapček.

Všetky naše mačiatka majú preukaz pôvodu, Európsky pet-pas, sú kompletne očkované (2x, trojkombinácia + päťkombinácia), odčervené (3x), začipované (ISO čip), v 100% zdravotnej kondícii. Každé z nich absolvuje počas pobytu v našej chovateľskej stanici tri krát veterinárnu prehliadku. Podrobnejšie informácie nájdete aj na stránke FAQ.

Mačiatka sú plne socializované (niektoré až príliš socializované), plné nádejí, ideí a predstáv o svojich právach (ale nie povinnostiach), schopné používať krytý mačačí záchodík a plné odhodlania prinášať more radosti a "páchať neplechu" vo svojich nových domovoch.


Narodili sa nám 4 mačiatka - kocúrik - Rag a,
mačička - Rag g, mačička Rag e 04 21 a mačička - Rag e 04.

Všetky mačiatka sú minimálne nosiči čokoládového génu,
je 50 % možnosť, že pod krémom sa skrýva lilový základ.

Všetky mačiatka sú v nových domovoch, občas robia neplechu, ale väčšinou prinašajú radosť do života.


  Lilo - kocúrik Rag a
Modrý colorpoint
v novom domove u Renátky a Lukáša

  Lilly Mia - Rag g
Modrá korytnačinová
(modro-krémová) colorpoint
v novom domove u Idy

  Lea Kissy - mačička Rag e 04 21
Krémová mitted lynx
v novom domove u Idy

  Lady - mačička Rag e 04
Krémová mitted
v novom domove u Dalmy

Matka: IC Mini Pearl á Chardani, *DK

Farba: Rag j 04 21,
Ragdoll Lilac Cream Mitted Lynx, (lilac torbie mitted)
Ragdoll lilovo-krémový mitted s kresbou, (lilovo korytnačinová mitted)
Titul: IC - Interšampión
Narodená: 30.4.2008


Podrobnejšie informácie o matke mačiatok.

Otec: IC George Little Blessings *SK

Farba: Rag e 21,
Ragdoll cream lynx colorpoint, choco-carrier
Ragdoll krémový s kresbou colorpoint, nosič čokoládového génu

Titul: IC - Interšampión
Narodený: 16. 09. 2010


Podrobnejšie informácie o otcovi mačiatok.

na začiatok stránky


Kocúrik Lilo Little Blessing *SK


Farba: Rag a
Ragdoll blue point
modrý colorpoint

Genetický kód: Bb dd aa

Stav: v novom domove u Renátky a Lukáša
Kocúrik Lilo je najväčšie mačiatko z vrhu. Pri jeho narodení sa zdalo, že to bude mimoriadne hyperaktívny kocúrik, ale zdanie klamalo. Lila ešte nestihla jeho mamina ani porodiť, mal len očistenú hlavičku a dýchacie cesty, placenta bola ešte v pôrodných cestách a on už ležal medzi maminými nohami prisatý ku cecíku a kŕmil sa. Ako trojdňový dokázal plazením obehnúť dva krát pôrodný box (vzdialenosť 6,5 m). Svoje názory vyjadroval od narodenia veľmi hlasno - pohladkali ste ho - mňaukal, zobrali na ruky - mňaukal, až dostal prezývku "hulákač obecný". Keď mal štyri týždne, zrazu sa jeho hladiny hormónov ukľudnili a od tej doby je to jedno z najpokojnejších mačiatok, aké sme kedy mali. Teraz mňauká len občas - skôr zo zábavy, za jediný zmysel života začal považovať svoje plné brucho, takže rád odkráča ku tanieru s kuracími prsiami a nadlabne sa tak, že má problém odkráčať na nejaké tiché a pokojné miesto, kde sa uloží ku spánku. Do naháňačiek jeho podarených sestier sa občas zapojí, väčšinou mu ale nevadí ak mu aj skáču po hlave.
Rastie z neho výstavný kocúrisko, kľudas a pohodár, ktorý neprotestuje voči žiadnej manipulácii, rád sa nechá hladkať na bruchu - aj ho vystaví na obdiv, rád sa natiahne za mávatkom, nemá problém sa postaviť na zadné a tancovať, len aby svoje obľúbené mávatko dosiahol. Kým odíde do nového domova, určite bude schopný skákať aj saltá. Bude vyznávať v živote filozofiu: plné brucho a pániček, čo ma bude rád hladkať a nič viac od života nepotrebujem.

6.5 týždňa

Fotografie: Facebook album
5 týždňov

Fotografie: Facebook album


3.5 týždňa

Fotografie: Facebook album

2 týždne

Fotografie: Facebook album

 

na začiatok stránky


Mačička Lilly Mia Little Blessing *SK


Farba: Rag g
Ragdoll blue tortie point
modrá želvička colorpoint

Genetický kód: Bb dd aa Oo

Stav: v novom domove u Idy
Lilinka, spolu s Leou Kissinkou, sú dve najmenšie mačičky vo vrhu. Čo sa týka hmotnosti - navzájom sa pretekajú, raz vyhrá jedna, druhý deň ju o 15 g predbehne druhá. Budú z nich stredne veľké ragdollky, typovo veľmi podobné svojej mame. Lilinka má nádherné modré oči. Je to mačička plná kontrastov. Na jednej strane je akčná, nemá v prdelke vrtuľku, ale raketový pohon. Je schopná až neuveriteľnou rýchlosťou nahánať sa za mávatkom, skákať pol metra vysoko za perami, ktoré ju zaujali. Na druhej strane, unavená a vysilená po chviľach akčného tréningu nájde nejakého vhodného človiečika a uloží sa vedľa neho tak, aby sa ho pokiaľ možno dotýkala, čo najväčšou plochou kožúška a zalomí to. Je zvyknutá chodiť spávať do postele a pritúliť sa ku "svojmu" človiečikovi. Okamih, kým sa z plne funkčného bdelého stavu dostane do hlbokého spánku je určite kratší ako polčas rozpadu lítia.
Je to úžasná, milá prútulná mačička, ale potrebuje rodinu, najlepšie s deťmi vo veku okolo 10 rokov, ktoré majú rovnako dostatok až prebytok energie - tak ako Lilinka. Dobre sa bude cítiť aj v rodine, kde budú ochotní túto jej prirodzenosť akceptovať, prípadne ju podporovať v nezbednostiach.
Lilinka, ako prvá vyliezla na škrabadlo, ako prvá vyskočila z pôrodného boxu. je jej jedno, či uteká po dlážke, alebo sa jej do cesty postaví škrabadlo - tak vybehne aj po ňom. Bude ochotná sa naháňať za mávatkom, vymýšľať a realizovať akčné plány plné napätia, rada sa skrýva, striehne a potom spoza postele vyštartuje a uloví Vás. Skôr ako sa stihnete ku nej zohnúť, už je na druhom konci miestnosti a veselo sa bude na vás škeriť spoza škrabadla. Je plná energie, plná nápadov (obvykle v hlavnej úlohe vystupuje strela premiestňujúca sa nadzvukovou rýchlosťou). Určite sa s ňou nebudete nudiť. Veríme tomu, že by dokázala k životu prebrať aj nejakú staršiu mačičku. Nie je to gaučový povalač, určite ešte pár rokov zostane akčná tak, ako je teraz.

6.5 týždňa

Fotografie: Facebook album
5 týždňov

Fotografie: Facebook album
 

3 týždne

Fotografie: Facebook album


2 týždne

Fotografie: Facebook album
 

na začiatok stránky


Mačička Lea Kissy Little Blessing *SK


Farba: Rag e 04 21
Ragdoll cream mitted lynx
krémová mitted s kresbou

Genetický kód: b- dd aa OO

Stav: v novom domove u Idy
Lea Kissinka spolu s Lilinkou sú dve najmenšie mačičky vo vrhu. Čo sa týka hmotnosti - navzájom sa pretekajú, raz vyhrá jedna, druhý deň ju o 15 g predbehne druhá. Budú z nich stredne veľké ragdollky, typovo veľmi podobné svojej mame - jemné črty, nádherné oči. Lea Kissinka má krásne modré oči a chvost bude mať huňatý po otcovi. Na rozdiel od Lilinky je povahovo pomerne čitateľná. Nie je prehnane akčná, nie je prehnane kľudná, má spústu nápadov ako sa hrať, určite bude ochotná akceptovať vaše nápady na hru.
Lea Kissy má veľmi zriedkavú farbu - je krémová a zároveň je nosičkou čokoládového génu. Krémová farba sa občas vyskytuje u kocúrikov ragdollov, ale u mačičiek ragdolliek je to veľmi zriedkavé. Na Slovensku, podľa plemennej knihy ragdollov, sú naše dve krémové mačičičky prvé narodené v tejto zriedkavej farbe. Genetická výbava jej predurčuje, že aj v dospelosti zostane veľmi svetlá a len veľmi slabo vyfarbená do krémova - na odznakoch, na tvári, na uškách a na chvoste. Ani v jej 8 týždňoch si ešte nie sme istí, či z nej vyrastie colorpoint alebo mitted - nie je to možné rozlíšiť vizuálne. V budúcnosti z nej bude huňatá, svetlá, veľmi jemne do krémova sfarbená gulička.
Lilinka je veľmi spoločenská, hravá, rada sa zoznamuje s novými vecami. Nemá problém akceptovať vaše nápady a hrať sa s vami tak, ako si to vy predstavujete, nie je svojhlavá. Rada sa naháňa za mávatkom, rada sa hrá s loptičkami, rada sa rozvaľuje. Nie je ale pecivál a nenechá si ubližovať - ak ju začne niektorý zo súrodencov provokovať, veľmi rýchlo a veľmi rada mu to oplatí rovnakou mierou. Nie je tak veľmi akčná ako Lilinka, ale ani tichošlápok. Ak do vašej domácnosti budú prichádzať návštevy, určite sa s každou rada zoznámi, len treba dať pozor aby s nejakou neodišla - má rada nové podnety, nové hračky, nových ľudí. Svet je podľa nej veľmi zaujímavé miesto, ktoré je potrebné poriadne preskúmať. Bohužiaľ často pre hru zabúda sa napapať a tak ju treba fyzicky postaviť ku tanieru a ukázať jej, že konzervička alebo pribináčik na tanieri sa papá a je to celkom chutné - a na ďalší deň znova.

6.5 týždňa

Fotografie: Facebook album
5 týždňov

Fotografie: Facebook album
 

4 týždne

Fotografie: Facebook album

 

3 týždne

Fotografie: Facebook album


2 týždne

Fotografie: Facebook album

 

na začiatok stránky


Mačička Lady Little Blessing *SK


Farba: Rag e 04
Ragdoll cream mitted
krémová mitted

Genetický kód: b- dd aa OO

Stav: v novom domove u Dalmy
vhodná na výstavy a chov
Lady je takmer rovnako veľká mačička ako náš kocúrik Lilo - je to prekvapivé, obvykle mačičky sú menšie ako kocúrikovia. Lady pravdepodobne zdedila túto predispozíciu po svojom otcovi, z ktorého vyrástol veľký nádherný, mohutný kocúr jemného krémového sfarbenia. Má nádhernú širokú hlavu, perfektne posadené uši a brutálne krásne modré oči - také, že tromfne aj tmavých ragdollov, ktorí majú oči oveľa intenzívnejšie modré, v súlade s tmavou pigmentáciou tela. Z Lady nám rastie výstavný ragdoll. Aj jej povaha napovedá, že bude výstavy milovať.
Lady má veľmi zriedkavú farbu - je krémová a zároveň je nosičkou čokoládového génu, je možné že ide dokonca o krém založený na lile - preto čakáme na výsledky genetických testov, aby sme to mohli overiť. Zatiaľ nie je predbežne rezervovaná, všetko závisí od výsledkov jej testov. Krémová farba sa občas vyskytuje u kocúrikov ragdollov, ale u mačičiek ragdolliek je to veľmi zriedkavé. Na Slovensku, podľa plemennej knihy ragdollov, sú naše dve krémové mačičičky, prvé narodené v tejto zriedkavej farbe. Krémová farba založená na lilovom sfarbení a čokoládový gén z nej robia veľkú vzácnosť. Genetická výbava jej predurčuje, že aj v dospelosti zostane veľmi svetlá a len veľmi slabo vyfarbená do krémova - na odznakoch, na tvári, na uškách a na chvoste. Ani v jej 8 týždňoch si ešte nie sme istí, či z nej vyrastie colorpoint alebo mitted - nie je to možné rozlíšiť vizuálne. V budúcnosti z nej bude veľká, huňatá, svetlá, veľmi jemne do krémova sfarbená gulička.
Na rozdiel od svojich sestier je povahovo veľmi kľudná, pohodová, niekedy až flegmatická. Za mávatkom sa bude naháňať len chvíľu, biť so súrodencami sa tiež bude len chvíľu, ale veľmi rada pozoruje okolie a snaží sa ho preskúmať. Možno z nej vyrastie študijný typ čo najskôr premýšľa a až potom bude konať. Veľmi rada si vylezie na miesto s dobrým výhľadom a potom pozoruje, čo sa v jej okolí deje. Ak môže, tak ako miesto na spanie si vyberie vankúš v našej posteli, alebo sa zvalí vedľa niektorého súrodenca tak, aby sa navzájom dotýkali kožúškami. Je taktiež velmi kontaktná, rada spí aj pritúlená ku svojmu človiečikovi. Má rada, keď ju držíte na rukách, je ochotná sa v náručí stúliť, vrnieť a zaspať. Možno bude trochu opatrná pri preskúmavaní nových vecí, určite sa do života nevrhne po hlave tak, ako jej sestra Lilinka, životom neprefrčí ale prekráča s gráciou a eleganciou.

6.5 týždňa

Fotografie: Facebook album 5 týždňov

Fotografie: Facebook album

4 týždne

Fotografie: Facebook album


2.5 týždňa

Fotografie: Facebook album


We are English speaking.

If you have some questions, please do not hesitate to contact us.

English version of this web site is in process. For this time, please use Translator.

Majitelia mačiek sa v slabých chvíľach občas zamýšľajú nad tým, či sú oni pánmi mačiek alebo je to naopak.

Mačky sa nad tým zamýšľať nemusia.Aktuality
Naše výstavné úspechy vo Viničnom (SK)

14.6.2014 sa náš odchov zúčastnil na medzinárodnej výstave vo Viničnom.

Pr Heyden Shay Little Blessings (Rag a 04 21) získal svoj prvý CAPIB a nomináciu do BIS. BIS-ku sa mu následne podarilo vyhrať.
Gratulujeme

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatko

Dňa 5. mája 2014 sa GIC Olivii Abayomis*S a Eulalie Bazillovi *CZ narodila krásna dcéra - čokoládová mitted lynx mačička.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh P.

Máme mačiatka

Dňa 8. decembra 2013 sa SC Emme Little Blessings*SK a Eulalie Bazillovi*CZ narodili dve krásne dcéry a päť synáčikov.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh O.

Naše výstavné úspechy vo Viedni (A)

9.11.2013 sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave vo Viedni (A).

Naša budúca hviezda Kubko Little Blessings (Rag c 04), získal svoj tretí CAC - je z neho Champion.

CH Grétka Ragdollssong (Rag b 04 21), získala 1 x CACIB - je z nej Interchampion.

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatka

Dňa 5.10.2013 sa GIC Olivii Abayomis*S a Eulalie Bazillovi *CZ narodil krásny syn - Nelson.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh N.

Naše výstavné úspechy vo Viničnom (SK)

21. 9. 2013 a 22.9.2013 sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave vo Viničnom.

Naša budúca hviezda Kubko Little Blessings (Rag c 04), konečne začal súťažiť v kategórii dospelých, získal 2 x CAC.

CH Grétka Ragdollssong (Rag b 04 21), začala súťažiť v kategórii Championov, získala 2 x CACIB.

CH Ice Chérie Little Blessings (Rag j 21), začala taktiež súťažiť v kategórii Championov, získala 2 x CACIB.

Aj naše odchovy boli úspešné.
Heyden Shay Little Blessings (Rag a 04 21) získal svoj tretí CAP a zároveň aj nomináciu do BIS. BIS neuter vyhral, porazil dvoj mainov! Stal sa z neho Premior.

Výstavnú kariéru zakončil aj Gordy Little Blessings (Rag a 21) ziskom svojho posledného CAGCIB. Stal sa z neho GrandInterchampion.

Ďakujeme že ste nám držali palce.

Máme mačiatka

Dňa 9.8.2013 sa IC Princess Charlotte á Chardani *DK a Eulalie Bazillovi *CZ narodili štyri krásne mačiatka. Máme jedného kocúrika a tri mačičky. Mačiatka budú môcť odísť do nových domovov v polovici novembra.

Viac informácií nájdete na stránke Aktuálny vrh M.

Úspešné absolvovanie skúšky pre poradcov chovu

V júni 2013 sa nám úspešne podarilo absolvovať teoretickú aj praktickú skúšku pre poradcov chovu pre kategóriu I a kategóriu II.

Dúfame, že svojimi vedomosťami a znalosťami dokážeme prispieť ku rozvoju chovu mačiek na Slovensku a poradiť aj začiatočníkom.

Úspešné ukončenie kurzu G3 Pawpeds

V júni 2013 sa nám úspešne podarilo ukončiť najvyšší kurz G3 švédskej vzdelávacej organizácie Pawpeds . Táto organizácia spravuje, okrem iného, aj jednu z najznámejších celosvetových databáz mačiek všetkých plemien.Kurz G3 je pokračovaním kurzu G2, ktorý sme ukončili minulý rok. Sme prvou a zatiaľ jedinou chovateľskou stanicou v strednej Európe, ktorá tento kurz úspešne ukončila.

Viac o týchto kurzoch si môžete prečítať na našej stránke


© Little Blessings 2007-2014
info@littleblessings.eu     info@ragdoll.sk

Všetky texty na týchto stránkach sú chránené autorským zákonom. Ak ich chcete použiť (aj v krátené) je nutný písomný súhlas CHS Little Blessings.

Navštívte nás aj na facebooku: